23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

SPF: Reakcia na otvorený list zamestnancov a riaditeľa kancelárie Ľubomíra Haviernika

V pondelok sme priniesli rozhovor Ľubomírom HAVIERNIKOM, riaditeľom kancelárie generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu, ktorého v utorok 21. februára 2023 v budove Slovenského pozemkového fondu (SPF) na Búdkovej ceste v Bratislave, pri návrate do práce po ukončení dlhodobej práceschopnosti, zadržala polícia.

SPF: Reakcia na otvorený list zamestnancov a riaditeľa kancelárie Ľubomíra Haviernika

Následne strávil 14 hodín v cele policajného zaistenia. Ako povedal Ľubomír Haviernik, „dôvodom takéhoto konania Jána Marosza je, že sa ho bojí, resp. obáva sa, že svoje zistenia o jeho pomerne krátkom, no o to bezškrupulóznejšom pôsobení vo funkcii generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu oznámi príslušným orgánom vrátane orgánov činných v trestnom konaní a spôsobí tým koniec jeho „spanilej jazdy“ údajného bojovníka proti korupcii na Slovenskom pozemkovom fonde.“ Ľubomír Haviernik sa stal chráneným oznamovateľom korupcie.

Ľubomír Haviernik: Riaditeľ SPF fond používa ako svoju POLITICKÚ nástenku. ÚTOČÍ na starých kolegov, ktorých označuje za korupčníkov (video)

Slovenský pozemkový fond sme požiadali o stanovisko.

Zaujímal nás postoj vedenia SPF k otvorenému listu zamestnancov Centra stanovísk a vecných bremien v Martine, v ktorom sa hovorí o zrušení tohto pracoviska a ich obavách, že prídu o prácu. Tvrdia, že im to nebolo oznámené a naviac, nové centrum má vzniknúť v prenajatých priestoroch v Žiline. Ako vníma vedenie SPF tento problém a ako reagovalo na spomínaný otvorený list?

Pracovná atmosféra je tu až nedôstojná, potácame sa predovšetkým v CHAOTICKOM riadení, SPF

Zároveň nás zaujímalo, ako sa sa SPF stavia k privolaniu polície na zamestnanca Haviernika, na ktorého mal zamestnávateľ zavolať políciu a uviesť o ňom nepravdivé údaje, na základe čoho bol zadržaný. Na základe čoho volalo SPF (kto) spomínanú políciu, podalo vedenie na tohto zamestnanca aj nejaké trestné oznámenie, za čo? Reagovalo vedenie spoločnosti na jeho otvorený list, v ktorom opisuje šikanu svojej osoby zo strany zamestnávateľa?

Dnes Slovenský pozemkový fond reagoval na naše otázky.

„Otázka 1. Otvorený list zamestnancov Centra stanovísk a vecných bremien v Martine: Záležitosťou sa v súčasnosti zaoberajú poverení pracovníci SPF. Reakciu na list a samozrejme aj médiám poskytneme už čoskoro. Očakávame, že by sa tak mohlo stať počas najbližších týždňov.

Otázka 2. Pán Haviernik – polícia: Prípad je v štádiu riešenia, z pochopiteľných dôvodov sa k tejto veci nemôžeme vyjadrovať. Ďakujeme za pochopenie. S pozdravom a prianím pekného dňa Odbor komunikácie a špeciálnych činností.“

(hďu)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x