10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Šokujúce tvrdenia o Ukrajine z úst českého vojenského analytika, diplomata a podplukovníka v zálohe Martina Kollera (VIDEO)

Česká republika je v názoroch nielen demokratickejšia, ale aj otvorenejšia ako Slovensko. Vidieť to bolo najmä počas pandémie COVID-19, keď dostávali v médiách priestor aj tí, ktorí mali na ňu a v boji s ňou iný názor, ale vidieť to i teraz, keď je jednou z najdiskutovanejších tém na verejnosti vojna na Ukrajine a migrácia ľudí z tejto krajiny. U nás tí, ktorí majú na toto všetko iný názor ako vládni politici, vrátane tých v EÚ, sú buď vypínaní na facebooku, alebo ich názor nikoho v mainstreamových médiách nezaujíma.

„Odpáliť“ takto inonázorových ľudí bolo u nás vídať iba za tvrdého socíku, keď zložky ŠTB išli po každom, kto nešiel „s davom“. Ako to je v súčasnosti so slobodou slova v Česku zverejnil vo videu na sociálnej sieti Mira Kouba. A keďže video, ktoré sa zameriava na vojnu na Ukrajine a vecí s ňou súvisiacich je ešte stále na facebooku aj na youtube, je zrejmé, že tamojšia „FB totalita“ nefunguje tak, ako u nás. Slová, ktoré v diskusii vyriekol Martin Koller vojenský analytik, diplomat a podplukovník v zálohe, pracujúci ako redaktor pre české ministerstvo obrany, pričom sa zameriava predovšetkým na vojenské technológie, históriu a politiku bezpečnosti. U našich západných susedov ho však niektorí vládni politici považujú za dezinformátora.

Česi chcú šíriteľov dezinformácií stíhať a odstrihnúť ich od peňazí. Podporiť chcú potieračov dezinformácií

Problém sú ukrajinskí fašisti, ktorí si v Česku robia základňu

„Táto vláda robí všetko pre to, aby tento štát zlikvidovala. Nakoniec pán Fiala je známy služobník sudetonemeckého lansmanšaftu, a tam ten revanšizmus je asi najzúrivejší,“ hovorí český vojenský analytik, ktorý sa vyjadruje aj k extrémnej migrácii Ukrajincov do Čiech. „Zďaleka títo migranti nie sú utečenci, ale sú to ľudia, ktorí si idú príjemne privyrobiť tým, že sa zahrajú na utečencov a dostanú od nás nielen peniaze, ale aj zdarma zdravotné ošetrenie a všetku možnú starostlivosť o deti,“ hovorí Koller, ktorý Ukrajincov delí na niekoľko skupín. „Tí prví sú tí, ktorí k nám prišli na začiatku 90-tych rokov, a to sú tí slušní ľudia, ktorí k nám prišli pracovať. A to si povedzme na rovinu, tí sú u nás potrební, lebo sú tam aj remeslníci, ktorých potrebujeme, pretože sme si zlikvidovali učňovské školy,“ vysvetľuje Koller.

O Ukrajine ma tvrdý a kritický názor aj chorvátsky prezident Milanovič

Táto nová vlna to už je horšie, hoci aj tam sú nejakí utečenci. Je tam však najmä organizovaný zločin. Za prvé, sú tam aj fašisti ako takí, a fašizmus je organizovaný zločin. Za druhé, sú tam zločinci, ktorí boli od nás vyhnaní našou políciou v 90-tych rokoch, pretože tu organizovali hon na Ukrajincov, ktorí u nás poctivo pracovali, a snažili sa o isté aj proti naším živnostníkom a podnikateľom. A títo sa nám vracajú ako utečenci. Ďalším problém sú už vyložene fašisti, ktorí sa sem sťahujú, pretože si tu robia základňu,“ šokuje český vojenský analytik zameriavajúci sa na politiku bezpečnosti. Podľa Kollera sú ďalšou skupinou tí Ukrajinci, ktorí v Česku „perú“ peniaze, a to je pre krajinu obrovské ohrozenie. „Podľa môjho názoru sa k nám z Ukrajiny ťahajú milióny ak nie miliardy dolárov a euro. A to nie len to, že sú to údajne bohatí ľudia. Ukrajina je zločinecký štát, a tam keď prídete, tak za všetko zaplatíte,“ neprestáva šokovať Koller.

Ani Eduard Chmelár nehodnotí mohutný prílev ukrajinských migrantov pozitívne

Ukrajina je európska Afrika – totálna korupcia, totálny zločin

„Platíte aj za to, že vám nerozbijú auto. Ja som to zažil osobne. Bol som tam a žasli sme nad ukrajinskými pomermi. Hovoria mi to i známi, dokonca príslušníci ozbrojených síl. To je neuveriteľný štát, ktorý pripomína Afriku. To je európska Afrika. Totálna korupcia, totálny zločin. Tam pomaly každý každého okráda,“ hovorí nekompromisne český podplukovník v zálohe. „Vtipné je to, že aj samotní Američania priznávajú, že 80 percent hospodárskej pomoci, ktorá ide na Ukrajinu, sa tam rozkradne. A kde myslíte že tie peniaze končia? No presne u tých utečencov, ktorí k nám prídu s kuframi plnými peňazí,“ prízvukuje Koller, ktorý priznáva aj to, že sa stretol s Ukrajincom, ktorý mu popisoval raziu z ministerstva vnútra v Kyjeve na ukrajinských hraniciach. „Tak tá hranica stojí za to, to je skutočná Afrika. No a ten mi hovoril, že tí úradníci tam vynášali veľké vrecia plné dolárov. Ale ináč sa nič nestalo, oni si iba vzali svoj podiel na tejto zlodejine,“ dodáva Koller.

Zdroj: FB / Mira Kouba

„No a tieto peniaze u nás prepierajú, plus to, čo rozkradnú z tej pomoci. A horšie je, že to perú tak, že u nás skupujú celé reťazce zubných ordinácií, pričom my vôbec nevieme, akú kvalitu má ukrajinský zubár, pretože tam je korupčný systém aj v školstve,“ pokračuje Koller, ktorý ešte pridal, že jeho známy, novinár, spisovateľ a poradca v orgánoch Európskej únie Milan Siruček, ktorý má ženu Ukrajinku, mu povedal, že priamo na vysokých školách sú vyvesené ceny za skúšky v dolároch. Ukrajinci však skupujú aj ordinácie všeobecných lekárov a tiež rozličné firmy. „Ukrajinci u nás v poslednom čase kúpili viac ako 1300 firiem. Pravdepodobne to kúpili za tieto zločinecké peniaze, ale môžeme k tomu pridať peniaze za nelegálne vyrobené cigarety, ktorá k nám prúdia vlakmi, či z transferu drog a iných nelegálnych vecí,“ hovorí Martin Koller, ktorý vo videu prezradil aj ďalšie šokujúce informácie.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x