8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

SOI nariadila stiahnuť z predaja USB nabíjačku, ktorá môže ohroziť spotrebiteľa

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) zistila, že na slovenskom trhu bol v ponuke nebezpečný výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia. Ide o USB nabíjačku 4-OK model RT-50, pôvodom z Číny. Inšpekcia o tom informovala na webe.

„Okrem rizika úrazu na výrobku chýba povinný údaj o výrobcovi s jeho plnou adresou a bezpečnostné inštrukcie v slovenskom jazyku. SOI preto nariadila stiahnutie produktu z trhu a zakázala jeho ďalší predaj. Zákazníci majú právo produkt vrátiť predajcovi, u ktorého si ho zaobstarali s vrátením kúpnej ceny. Pri jeho používaní hrozí nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom,“ zdôraznila SOI.
      Cestovný adaptér s USB konektorom je čiernej farby. Na spodnej strane výrobku sa nachádza označenie CE, modelové označenie RT-50, symbol ochrany triedy II., technické údaje a krajina pôvodu. Výrobok je balený v papierovo-plastovom obale bez bezpečnostných inštrukcií v slovenskom jazyku.

SOI upozorňuje, že výrobok nevyhovel skúške elektrickej pevnosti. Nabíjačka nápadne pripomína oficiálny nabíjací adaptér od inej spoločnosti, ktorý je z bezpečnostného hľadiska v poriadku. Nebezpečný „čínsky klon“ sa dá spoznať tak, že na ňom chýba logo firmy vo forme nahryznutého jablka.
      SOI zakázala ďalšie sprístupňovanie nebezpečného výrobku, nariadila jeho stiahnutie a povinnosť informovať spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku. Pri jeho vrátení majú právo na vrátenie kúpnej ceny.

Zdroj: TASR

Foto: regiony.zoznam.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články