-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Mestám a obciam majú preplatiť pandemické výdavky vo výške 2,49 milióna eur

Vláda by mala mestám a obciam uhradiť výdavky v súvislosti s mimoriadnou situáciou spôsobenou pandémiou v celkovej výške 2.498.340 eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý Ministerstvo vnútra (MV) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

„Po spracovaní veľkého množstva dokumentov a štatistických údajov konštatujeme, že z celkového počtu 2927 subjektov miestnej samosprávy v SR o refundáciu nákladov požiadalo len osem mestských častí Bratislavy, 21 mestských častí Košíc, 62 miest a 287 obcí v rámci územnej pôsobnosti 55 okresných úradov v súhrnnej výške 3.794.906,89 eura,“ približuje materiál s tým, že časť položiek nebola uznaná.

Najčastejšími neuznanými položkami subjektov miestnej samosprávy boli digitálne bezkontaktné teplomery, germicídne žiariče, ionizátory vzduchu, laboratórne vyšetrenia (testy na COVID-19), vyplatenie finančných náhrad (chýbali k nim príkazy na osobné úkony), nákupy ochranných osobných pomôcok, dezinfekčných a hygienických potrieb pre všetkých obyvateľov mimo definovaných skupín osôb.
      Refundácia nákladov sa týka obdobia mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19, ktorá trvala od 12. marca 2020 do 31. mája 2021.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články