24.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

SMER – SD odmieta jednofarebnú propagandu a cenzúru valiacu sa na slovenských občanov

Robert Fico opätovne pripomenul, že najdôležitejší je slovenský národný záujem. Hlavným dôvodom, prečo boli iniciované tieto rozhovory bolo, že SMER – SD odmieta jednofarebnú propagandu a cenzúru valiacu sa na slovenských občanov.

 „Veľmi jasne sme na týchto stretnutiach zdôraznili, že v prípade vojenskej agresie ide o hrubé porušenie medzinárodného práva na území Ukrajiny. Obidvaja veľvyslanci nám poskytli svoj obraz. Chcem poďakovať veľvyslancom, pretože nám povedali veci, jeden aj druhý, ktoré sa nikdy nedočítame v slovenských médiách a ktoré sa nikdy nedozvedia občania Slovenskej republiky, pretože to cenzúra buď zakáže, alebo si to vládna koalícia neželá, aby takéto informácie išli von. My sme znovu zopakovali, že SMER – sociálna demokracia odmieta eskaláciu napätia vysielaním zbraní a zbraňových systémov na Ukrajinu. Na druhej strane sme povedali, že sme politická strana, ktorá podporí všetky rozumné kroky na podporu ľuďom, ktorí utekajú z Ukrajiny pred vojnou. Opätovne som zdôraznil obidvom veľvyslancom, že nevidíme žiadne dôvody na totálnom prerušení spolupráce v energetickej hospodárskej oblasti, pretože pre nás sú dôležité dodávky ruského plynu, dodávky ruskej ropy, jadrového paliva. Zdôrazňujúc, že my predovšetkým hľadíme na možnosti, ako ukončiť tento konflikt dialógom a mierovou cestou, sme položili veľvyslancom jednoduchú otázku – čo sa dá urobiť v tomto okamihu, aby sme pomohli ako politická strana, ale aj ako Slovensko bez toho, aby sme zvyšovali napätie vysielaním zbraní. Padol konkrétny návrh, ktorý v tomto okamihu ponúkame a boli by sme radi, keby sa stal predmetom odborného posúdenia. Je potrebné, vzhľadom na to, že na slovensko-ukrajinskú hranicu prichádza veľké množstvo humanitárnej pomoci a dodávatelia tejto humanitárnej pomoci majú niekedy prirodzený strach prekročiť slovensko-ukrajinské hranice a pokračovať ďalej, aby na slovensko-ukrajinských hraniciach vznikol jeden veľký logistický sklad na humanitárnu pomoc,“ priblížil R. Fico.

SMER – SD teda žiada vládu SR, aby zvažovala takúto možnosť, nakoľko ak vie dať 1,6 milióna malej bratislavskej gastrofirme na varenie obedov pre východné Slovensko, nemala by mať problém postaviť, prípadne prenajať logistický sklad.

Podľa Roberta Fica bolo zaujímavé komentovanie mierových rokovaní medzi ministrami zahraničných vecí Ukrajiny a Ruskej federácie. Tie podľa zainteresovaných, korí boli dnes prítomní, nepriniesli nič. Je zhoda v tom, že v súvislosti s Ukrajinou sa prestalo hovoriť o členstve v NATO. Navyše sa pracuje na modeli, ktorý by spočíval v poskytnutí bezpečnostných záruk Ukrajine, Ruskej federácii, ale aj ďalším zainteresovaným bez členstva v NATO, pričom by toto poskytnutie bezpečnostných záruk mohlo znamenať upokojenie situácie. Padli zaujímavé návrhy, aké má byť postavenie napríklad Donbasu v rámci Ukrajiny.

Predseda SMERu – SD odporúča našim propagandistom vo vláde, aby tiež absolvovali takéto stretnutia s jednou aj s druhou stranou, aby neboli súčasťou tohto jednofarebného propagandistického prúdu valiaceho sa na občanov SR. Zdôraznil, že SMER – SD bude pokračovať v prúde zdravého rozumu a racionality.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články