20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Slovenskí policajti od júla opäť pomáhajú v Chorvátsku

Slovenskí policajti od júla opäť pomáhajú v Chorvátsku. Na policajných staniciach v Trogire a v Crikvenici budú do konca augusta. Priblížila to riaditeľka Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Prezídia Policajného zboru Lucia Szlobodová.

„Budú postupne vysielaní ôsmi policajti v dvoch rotáciách, ktorí sa vystriedajú v priebehu leta,“ uviedla Szlobodová. Podotkla, že k dispozícii budú nielen pre slovenských občanov, ale aj tým, ktorí ich oslovia.

Vykonávať budú podľa jej slov pešie hliadky, ale aj motohliadky a spolu s chorvátskymi policajtmi sú zapájaní do služieb na mori. Podobne ako minulé roky predovšetkým riešia dopravné priestupky, nehody či krádeže. „Poskytovali aj asistenciu pri hľadaní nezvestných osôb, prípadne iných záležitostiach,“ ozrejmila.

Odporučila, aby ľudia nezanedbali bezpečnosť okolo seba. „Taktiež ani bezpečnosť na mori a dávali na svoje deti pozor,“ doplnila. Zároveň budú na policajných sociálnych sieťach počas leta uverejňované ďalšie informácie o slovenských hliadkach v Chorvátsku.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x