18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Slovenskí europoslanci odsúdili ruský útok voči Ukrajine

Deväť slovenských europoslancov v spoločnom vyhlásení odsúdilo rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina vojensky napadnúť Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe spoločného stanoviska, ktoré má k dispozícii.
      

„Odsudzujeme rozhodnutie Ruskej federácie pod vedením prezidenta Putina rozpútať vojnu v Európe a bezdôvodne vojensky zaútočiť na Ukrajinu. Považujeme to za vážne porušenie medzinárodného práva, ktoré nemôže ostať bez tvrdej odozvy a odstrašujúcich sankcií,“ píšu europoslanci v spoločnom stanovisku.
       Skupina slovenských europoslancov zároveň deklarovala, že je pripravená „podporiť a hlasovať za všetky európske nástroje, vrátane finančnej pomoci a ďalších mikropôžičiek pre Ukrajinu.“
      Zástupcovia Slovenska v Európskom parlamente (EP) sa ďalej zaviazali, že budú spoločne a jednotne postupovať proti ruskej agresii.
      „Veríme, že len rýchla a jednotná reakcia môže zastaviť Vladimíra Putina v rozpútaní najväčšieho vojenského konfliktu od čias druhej svetovej vojny,“ dodali a zároveň vyjadrili Ukrajine a jej občanom plnú podporu.
      Spoločné vyhlásenie podpísali podpredseda EP Michal Šimečka a europoslanci Martin Hojsík, Michal Wiezik, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Ivan Štefanec, Vladimír Bilčík, Miriam Lexmann, Peter Pollák a Eugen Jurzyca.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články