18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Nadácia Integra vyhlásila zbierku na pomoc Ukrajine

Nadácia Integra vyhlásila v súvislosti s vojenským útokom na Ukrajine zbierku na pomoc ľuďom zasiahnutým konfliktom. Obyvateľov Slovenska zároveň vyzýva, aby sa pridali k pomoci a vyjadrili solidaritu s ukrajinským ľudom. TASR o tom informovala Erika Kremská z nadácie.

„Ľudia sú v šoku, že k došlo k tomu najhoršiemu. Na uliciach sa navzájom povzbudzujú. Neviem, ako dlho budú fungovať banky. Pred lekárňami sa tvoria obrovské rady. Z Kyjeva sa nedá dostať preč. Doprava je ochromená,“ približuje Sergej, pracovník partnera nadácie v Kyjeve.

Na Slovensku je nadácia v kontakte s partnermi z cirkví a neziskových organizácií, s ktorými hľadá možnosti pomoci. Na Ukrajine pomohla zriadiť dočasné útočisko blízko Kyjeva pre ľudí v pohybe. V kontakte je zároveň s ľuďmi v rôznych častiach krajiny. V Poľsku zabezpečuje ubytovanie a stravu pre ľudí, ktorí už pred pár dňami dorazili z Ukrajiny. Očakáva sa príchod ďalších. Spolu s medzinárodnou humanitárnou Alianciou Integral hľadajú podmienky na spustenie humanitárnych akcií priamo na Ukrajine.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články