10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Slovenská pošta: Deti sa môžu opäť zapojiť do súťaže o Najkrajší list

Aj v tomto roku sa môžu deti vo veku od deväť do 15 rokov zapojiť do súťaže o Najkrajší list, ktorú vyhlasuje Svetová poštová únia a na Slovensku v spolupráci s ministerstvom dopravy a ministerstvom školstva organizuje Slovenská pošta. Počas písania si majú mladí autori predstaviť, že sú superhrdinovia a ich úlohou je urobiť všetky cesty bezpečnejšími pre deti. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

„Úlohou účastníkov už 52. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov je napísať klasický list na danú tému v rozsahu maximálne 800 slov,“ priblížila. Podmienkou je, aby bol list písaný rukou a obsahoval formálne znaky ako hlavičku, v ktorej bude úplná adresa pisateľa, a dátum, kedy bol list písaný, oslovenie, hlavnú časť, zdvorilostné zakončenie, (nepovinné) P. S. a podpis.

V liste musí byť rovnako uvedený vek dieťaťa a názov školy. „Mladí ľudia môžu svoje písomné práce podporiť aj zaujímavou kresbou,“ doplnila Dorčáková. Svoje listy môžu posielať do 14. apríla na adresu Slovenskej pošty. Viac informácií o súťaži nájdu záujemcovia na webovej stránke www.posta.sk.

Na autorov troch slovenských najlepších listov čakajú podľa hovorkyne zaujímavé vecné ceny. Najlepší list národného kola súťaže bude preložený do anglického jazyka a zaslaný do medzinárodného kola súťaže.

Slovenská pošta sa prostredníctvom tejto súťaže hlási k iniciatíve Svetovej poštovej únie zlepšovať čitateľskú gramotnosť a jazykové schopnosti u detí a mládeže, ako aj rozvíjať ich talent písania s dôrazom na kreativitu a vyjadrenie emócie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x