16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Slovenka roka: Nominovaná je aj prednostka Očnej kliniky vo Fakultnej nemocnici Nitra Dagmar KUTNÁROVÁ

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS odštartoval v utorok v Bratislave 15. ročník čitateľskej ankety Slovenka roka. Tento rok vybrala nominačná komisia 27 úspešných Sloveniek nominovaných v deviatich kategóriách. Mená laureátok sa verejnosť dozvie 23. júna počas galavečera v Slovenskej filharmónii a v priamom prenose RTVS na Jednotke.

V kategórii biznis a manažment sú nominované odborníčka v problematike trhu práce Lucia Lednárová Dítětová, podnikateľka a šíriteľka myšlienky zrakovej hygieny Daniela Maťuchová a majiteľka strojárskej firmy Denisa Kanásová. V kategórii médiá a komunikácia sú nominované riaditeľka Centra spravodajstva a publicistiky a konateľka televízie TA3 Zuzana Martináková, moderátorka Iveta Malachovská a novinárka Soňa Gyarfašová. Sochárka Jana Brisudová, operná speváčka Slávka Zámečníková a speváčka Dara Rolins získali nomináciu v oblasti umenie a kultúra.

Jana PIFFLOVÁ ŠPANKOVÁ: Peniaze z odvodov onkologických pacientov patria aj im, nielen výhercom v lotérii

Trojicu nominovaných v oblasti veda a výskum tvoria profesorka teórie štátu a práva Gabriela Dobrovičová, sociálna psychologička Barbara Lášticová a Bronislava Brejová, docentka na Katedre informatiky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Zakladateľka neziskovej organizácie Eductech Silvia Manduľáková, umelecká vedúca Folklórneho súboru Hriňovčan Ivana Sujová a akademická maliarka a dizajnérka Iveta Lederer sú nominované za oblasť podpory mladých talentov. V kategórii vzdelávanie sú nominované riaditeľka gymnázia Monika Kolková, učiteľka používajúca nové vyučovacie metódy Stanislava Opátová, učiteľka informatiky a programovania Zuzana Tkáčová a Viera Peterková, dekanka Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. V kategórii šport sú nominované trénerka vodných športov a bývalá kajakárka Mária Potočná a reprezentantka Slovenska v silovom trojboji Ivana Horná, majsterka sveta a štvornásobná majsterka Európy.

KOMÁRNO: Onkologické centrum odliečilo radiačnou liečbou vyše 3300 pacientov

V kategórii charita a sociálna práca získali nomináciu predsedníčka Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR Andrea Madunová, Jana Pifflová Španková, prezidentka a spoluzakladateľka pacientskej organizácie Nie rakovine, a Katarína Novotová, autorka projektu „láskavosť cez sladkosť“, v ktorej počas pandémie spojila ženy z celého Slovenska. Trojicu nominovaných v oblasti zdravotníctva tvoria prednostka Očnej kliniky vo Fakultnej nemocnici Nitra Dagmar Kutnárová, námestníčka pre ošetrovateľstvo v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb Gabriela Šuttová a Mária Katuščáková, primárka kliniky liečebnej rehabilitácie v Košiciach.

Slovenka roka: Nominovaná je aj prednostka Očnej kliniky vo Fakultnej nemocnici Nitra Dagmar KUTNÁROVÁ
MUDr. Dagmar Kutnárová, PhD. (zdroj: FN Nitra)

„Všetkých 27 dám nominovaných v deviatich kategóriách sú pre mňa víťazky. Svojou prácou, že dokázali skĺbiť aj rodinný život, to je niečo neuveriteľné, mnohé z nich podporujú hospodárstvo a reprezentujú Slovensko aj v zahraničí,“ uviedla na tlačovej konferencii autorka projektu Mária Reháková k nominovaným, s ktorými sa verejnosť zoznámi formou pripravovaných medailónov.

O laureátkach ocenenia v jednotlivých kategóriách, rozhodnú čitatelia týždenníka Slovenka spoločne s divákmi a poslucháčmi RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na www.slovenkaroka.sk do 20. júna.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x