26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Jana PIFFLOVÁ ŠPANKOVÁ: Peniaze z odvodov onkologických pacientov patria aj im, nielen výhercom v lotérii

Prezidentka NIE RAKOVINE Jana Pifflová Španková už minulý rok upozorňovala, že na Slovensku pribúda denne 100 nových prípadov rakoviny a 38 ľudí zomrie denne.

Jana PIFFLOVÁ ŠPANKOVÁ: Peniaze z odvodov onkologických pacientov patria aj im, nielen výhercom v lotérii
Jana Pifflová Španková

Kriticky vystúpila aj proti štátnej lotérii pre ľudí, ktorí sa dali vakcinovať proti covid-19.

Onkologická pacientka Deniska vystúpila z anonymity, ďakuje za podporu. Inteligentná milá dáma, nikdy neprestala pracovať, lieči sa 12. rok, rakovinu dostala po 30tke. Platí dane, a stále aj odvody do zdravotnej poisťovne, odkiaľ jej aktuálne prišlo už šieste zamietnutie lieku. Chce poznať tú jednu čarovnú vetu, čo ma napísať do ďalšieho odvolania, aby bola úspešná. Aby sa metastázy nerozšírili a rakovina ju „nezožrala“. Rozhodli sa už nečakať a liek si kupovať – predali auto. Zaplatila si práve tretiu dávku, spolu 12 tisic eur. Tretia žena za toto obdobie, čo si kupuje čas, o mnohých sa nevie. Manželky, matky dcéry.

Peniaze z ich odvodov patria aj im, nielen výhercom v lotérii.

Len uplynulý týždeň sa mi ozvali tri onkologické pacientky, ktorým neschválili liečbu – jednej z nich Deniske 41 r., ani na piaty krát. Piatykrát ju hodili cez palubu, poslali odpoveď – TEBE liek nezaplatíme. Ďalšej, Erike neschválili ciklib v EÚ schválený a bežne používaný liek na metastatickú rakovinu prsníka. I tento a mnohé ďalšie v Európe bežné nám minister zdravotníctva – tento i predošlý verejne sľúbili zdostupniť… atď.

Máme mnohé ďalšie osudy.
Liečby všetkým indikovali odborníci s dvomi atestáciami na základe bežných európskych schválených postupov.

A toto uz hádam stačilo, preto sa pýtam spolu s ďalšími pacientskymi onkologickými organizáciami a pacientmi: Kedy sa seriózne bude vláda Slovenskej republiky seriózne venovať AJ riešeniam pandémie onkologických ochorení?
Všetky podklady a fakty sme im už poskytli.
Dočkali sme sa zatiaľ lotérie…

#NIERAKOVINE
#POMAHAMESLASKOU

Jana PIFFLOVÁ ŠPANKOVÁ: Peniaze z odvodov onkologických pacientov patria aj im, nielen výhercom v lotérii

zdroj: FB, Jana Španková

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články