12 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

SLOVÁCI POZOR! Podvodníci vás cez lacný trik chcú pripraviť o peniaze

Polícia zvykne s obľubou hovoriť, že zločinci a podvodníci nikdy nespia. Je to naozaj tak, ba v mnohých prípadoch sú o krok vpred aj pred samotnou políciou, ktorá sa usiluje ich trestnú činnosť eliminovať a vypátrať.

Pred podvodníkmi, ktorí môžu Slovákov obrať najskôr o malú, ale potom o väčšiu sumu peňazí, varuje polícia aj v súčasnosti. Na sociálnej sieti na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR v statuse varuje pred sofistikovaným podvodom, ktorý môže vyjsť oklamaných Slovákov poriadne draho.

Spoločnosť Amazon žiadny tovar za 1,95 eura nerozdáva!

„Pozor na falošné rozdávanie skladových zásob! Ide o podvodníkov,“ informuje hneď v úvode polícia. „Spoločnosť Amazon žiadny tovar za 1,95 eura nerozdáva! Táto suma sa pravidelne objavuje pri falošných súťažiach, kde je cieľom podvodníkov získať od súťažiacich naoko malú sumu za prebratie výhry, či skladovej zásoby. Na to, aby ste si danú výhru prebrali, musíte zadať vaše bankové údaje do platobnej brány, ktorú vám pošle podvodník,“ píše ďalej polícia.

V skutočnosti ide len o jeho falošnú stránku na zber dát. Zadáte tam údaje z vašej karty a on ňou bude môcť veselo platiť a vybieliť vám účet! Nahlasujte takéto súťaže – https://www.facebook.com/profile.php?id=100094283799815. Varujte známych!“ odkazuje Slovákom na samý záver statusu polícia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x