23.7 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Slováci pozor: Až 262 ľudí z milióna zaočkovaných zomiera po vakcíne Moderna!

Slováci pozor: Až 262 ľudí z milióna zaočkovaných zomiera po vakcíne Moderna!

Jozef Uhlárik

Slováci sa na vakcináciu proti koronavírusu príliš nehrnú. A platí to aj o ruskom Sputniku, ktorý mal byť tromfom vtedajšieho premiéra Igora Matoviča. Teraz sa ale z blogu doktora Petra Liptáka dozvedáme, že okrem AstraZeneca je doslova životu nebezpečná aj Moderna.

Kontroverzný doktor Lipták vo svojom blogu ukazuje, ako na tom niektoré, v Európskej únii schválené vakcíny, skutočne sú. A nie je to veru pozitívne čítanie, preto nečudo, že Slovákov od vakcinácie odrádzajú aj informácie o úmrtiach po podaní tej či onej vakcíny. Podľa tabuliek z blogu lekára Petra Liptáka to vyzerá tak, že človeku životu nebezpečná je najmä vakcína Moderna.

V súvislosti s očkovaním proti Covidu zatiaľ zomrelo v EÚ asi 14-tisíc ľudí

Na tabuľky, ktoré zverejnil Peter Lipták sa bežný človek môže pozerať s údivom a len neveriacky krútiť hlavou. Z prvej tabuľky je totiž jasné, že Európskej únii sa najviac očkuje Pfizerom (212 mil. dávok), nasleduje AstraZeneca (63 mil. dávok) a Moderna, ktorej sa použilo zatiaľ iba 30 mil. dávok (cca 10%). Štvrtá je vakcína od spoločnosť Johnson & Johnson, z ktorej sa aplikovala iba 10 mil. dávok (cca 3%). Aspoň jednou dávkou bolo v EÚ zaočkovaných 185 mil. dospelých občanov a v posledných dňoch sa v niektorých štátoch už rozbieha aj očkovanie detí.

Slováci pozor: Až 262 ľudí z milióna zaočkovaných zomiera po vakcíne Moderna!
Ľudí rozmýšľajúcich nad vakcináciou proti koronavírusu určite zaujme aj tabuľka príčin smrti. Zdroj Blog Peter Lipták

Zaujímavejšia je tabuľka, ktorá ukazuje počty úmrtí po aplikácii jednotlivých vakcín podľa príčiny smrti. Podľa štatistík v EÚ v súvislosti s očkovaním proti Covidu zatiaľ zomrelo asi 14-tisíc ľudí. Najčastejšou príčinou, ktorá spôsobuje smrť, nie je toľko medializovaná trombóza, ale celkový šokový stav z alergie. Z neho je evidovaných skoro 5-tisíc úmrtí. V súvislosti s očkovaním môžu viesť k smrti dokonca aj psychické peripetie, ktoré majú na svedomí 188 úmrtí.

Slováci pozor: Až 262 ľudí z milióna zaočkovaných zomiera po vakcíne Moderna!
Najšokujúcejšia je tabuľka počtu úmrtí. Zdroj Blog Peter Lipták

Slovákov určite zaujme aj tretia tabuľka, ktorá zobrazuje súhrnné počty úmrtí po aplikácii jednotlivých vakcín. Priemerná smrtnosť na 1 mil. aplikovaných vakcín je zatiaľ 75. To znamená, že z jedného milióna zaočkovaných po očkovaní zomiera 75 ľudí. Vakcínou, po ktorej sa najviac zomiera je Moderna! Napriek tomu, že sa jej dodalo iba 30 mil. kusov, zomrelo po nej až 262 ľudí z každého milióna zaočkovaných. To je 8krát viac ako po Pfizeri! Priemerná smrtnosť 75 ľudí na 1 mil. očkovaných sa najviac negatívne dotýka nízko rizikových skupín, t.j. zdravých ľudí do 65 rokov, vrátane detí, u ktorých je riziko úmrtia na Covid prakticky nulové. „Toto patrí, spolu s používaním Moderny, k dnešným najväčším očkovacím otáznikom,“ píše doktor Peter Lipták na záver svojho blogu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články