16.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Sloboda zvierat spolu s útulkami zachránila vlani 7555 zvierat v núdzi

Občianske združenie Sloboda zvierat spolu s regionálnymi útulkami zachránilo vlani 7555 zvierat v núdzi. Z toho bolo 6543 psov a 1012 mačiek. TASR o tom informovala Kristína Devínska zo Slobody zvierat.

Priblížila, že 5464 bezprizorných zvierat umiestnili v nových domovoch a 1192 ‚tulákov‘ vrátili späť majiteľom. „Pomoc dostalo aj 791 voľne žijúcich mačiek, 654 z nich bolo veterinárne ošetrených priamo v bratislavskom útulku Slobody zvierat,“ spresnila.

Zvieratá podstúpili kastráciu a v prípade, že boli zranené alebo chorľavé, návrat do pôvodného prostredia absolvovali až po ukončení liečby. „Natrvalo hendikepované jedince či mláďatá v nezrelom veku zase zostali v opatere útulku a boli umiestnené do domáceho prostredia,“ doplnila Devínska.

Od februára minulého roka je útulok Slobody zvierat v Bratislave naporúdzi aj zvieratám ukrajinských utečencov. „Bezodplatnú pomoc vo forme materiálnej podpory, očkovania a základného ošetrenia dostalo takmer už 500 psov a mačiek,“ priblížila.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x