22.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Skvelý MADUAR v Žiari nad Hronom

V predposledný aprílový deň 29.4.2023 si aj toto mesto oživilo s legendárnou kapelou 90. rokov jej top hity. Mestské kultúrne centrum bolo zaplnené takmer do posledného miesta.

Skvelý MADUAR v Žiari nad Hronom

Po „uvítačke“ bratov Matyinkovcov hneď prvá pieseň DO IT zdvihla prítomných od stolov. Parket sa tak hemžil rôznymi vekovými kategóriami, ktoré si určite prišli na svoje:

Ivona (Handlová, 34) – rodičia počúvali túto hudbu, takže som aj ja na nej vyrastala, poznám ich  hity a preto spolu s kamoškami Lenkou a Broni chodíme na ich koncerty, sme také ich fanynky.

Miroslav (Žiar nad Hronom, 44) – atmosféra bola výborná, vystúpenie sa mi páčilo.

Ladislav Matyinko (Hovorme spolu): Návrat k totalite je zrkadlom doby, v ktorej žijeme

Daniela, Andrea, Michal (Žiar nad Hronom, stredná veková kategória) – konečne sme si po dlhom čase dobre zatancovali, najviac sme sa tešili na pieseň Hafanana a pre nás, ako strednú vekovú kategóriu, to bol výborný koncert.

Katarína (Žiar nad Hronom, dôchodkyňa) – my chodíme z nášho klubu dôchodcov na rôzne kultúrne podujatia a toto je jedným z nich, super sa bavíme a veľmi sa tešíme aj na oldies párty.

Miriam z Vancouvru, Martin zo Zvolena a Richard z Krupiny (vek od 20 do 30 rokov) – považujú hudbu tejto skupiny za absolútne kultovú. „Sme deti 90. rokov, pamätáme si túto hudbu z čias, keď ju počúvali naši rodičia, v ich šľapajach ideme aj my a v tomto duchu budeme viesť aj naše deti“. Richard – „Ja som dostal ich prvé CD ako darček a doteraz je to pre mňa veľká vzácnosť“.

Peter (Žilina,  57) – koncert bol výborný, prišiel som si aj dobre zatancovať, čo sa mi splnilo.

Skvelý MADUAR v Žiari nad Hronom

Musím povedať, že mňa úplne dostala pieseň PRVÁ DÁMA a jej krásne pomalé prevedenie, ktoré aspoň na chvíľu spomalilo tempo rozšantených tanečníkov. Zazneli aj iné piesne, ako MADUAR MACHINE, I FEEL GOOD, LA CHITA, RAMAYA, HIT-MIX, CESTA a ďalšie.

Hudobná skupina navštívila Žiar nad Hronom po dlhých 37 rokoch, ako súčasť koncertnej šnúry MADUAR & band – Live Tour 2023. Celé vystúpenie dotvárala v pozadí na mieru šitá videoprojekcia na veľkoplošnej LED stene. Po úžasnom live koncerte sa pokračovalo ďalej tiež úžasnou oldies párty s Retro DeeJay-om Bélom Kamenyikom.

Skvelý MADUAR v Žiari nad Hronom

Čo na to samotní aktéri, ako sa im páčilo v Žiari nad Hronom?

„Do Žiaru sa radi vraciame, pretože jedno z prvých koncertných vystúpení sme mali práve tu ešte v roku 1994 na diskotéke Ruda Tučeka. Navyše sme tu odvtedy účinkovali na viacerých podujatiach, naposledy počas minuloročnej vianočnej kapustnice na námestí. Aktuálne turné je prípravou na náš jesenný mega koncert v NTC aréne v Bratislave dňa 22. septembra –  https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/maduar-show-how-mad-u-ar-2023-09-22/

Skvelý MADUAR v Žiari nad Hronom

Aj preto sme si cielene vybrali menšie mestá alebo obce, ktoré disponovali kultúrnym domom s kapacitou 300 ľudí na sedenie, lebo nám to umožňovalo zjednodušiť marketingovú kampaň spojenú s celou koncertnou šnúrou. Vo väčších mestách by sme totiž potrebovali minimálne 3 a optimálne až 5 mesiacov na propagáciu, a toľko času sme nemali, zatiaľ čo tu nám stačili 1 až 2 mesiace. Navyše primárnym cieľom týchto koncertov bolo zohrať sa s kapelou a utriasť si dramaturgiu koncertu, takže na to poslúžili perfektne. Jedinou výnimkou bol práve Žiar nad Hronom, kde nás oslovil dramaturg MsKS Janko Kulich s nápadom spojiť ich tradičnú aprílovú Oldies Party, ktorú každoročne organizujú pre ľudí v okolí, s naším koncertom. A ukázalo sa to ako výborná kombinácia, ktorá zafungovala. V Žiari nás čakala plná sála fantastických ľudí, ktorí sa prišli zabaviť a veríme, že si to aj patrične užili. Ako náš koncert, tak aj následnú video oldies party. Budeme sa na nich tešiť opäť nabudúce“.

Text: Daniela Sokolovičová

Foto: Maduar

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x