15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

SHMÚ varuje pred nedeľnými popoludňajšími vysokými teplotami

V nedeľu (15. 8.) popoludní môže na niektorých územiach Slovenska dosiahnuť teplota vzduchu 35 stupňov Celzia. Meteorológovia preto vydali výstrahu druhého stupňa pred vysokými teplotami. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke.
      Výstraha vyššieho stupňa platí pre niektoré okresy Bratislavského, Banskobystrického, Košického, Nitrianskeho a Trnavského kraja. SHMÚ varovanie vydal od 13.00 h. „Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozornil SHMÚ.
      Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami je vydaná najmä pre Trenčiansky a Prešovský kraj. Teplota môže vystúpiť na 33 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ dodal SHMÚ.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články