25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

SENIORKA dala podvodníkom svoje bankové údaje, PRIŠLA o 77.400 eur

Celkovo o 77.400 eur prišla 73–ročná žena, od ktorej podvodníci vylákali bankové údaje. Na seniorku použili trik, že bol voči nej uskutočnený kybernetický útok a oni jej pomôžu chytiť páchateľov. Upozornilo na to Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

Podvodníci seniorku kontaktovali 4. februára z anglických mobilných čísiel a londýnskej pevnej linky. V minulosti totiž žena pracovala vo Veľkej Británii v zdravotníctve. Komunikovali s ňou aj formou mailu.
      „Na základe sľúbenej spolupráce od nej vylákali všetky bankové údaje potrebné k účtom v anglickej, ako aj v slovenskej banke,“ spresnila polícia. Neskôr seniorka pri kontrole účtov zistila, že jej začiatkom februára odišlo celkovo 77.400 eur.

Polícia vyzýva verejnosť k obozretnosti a upozorňuje občanov, aby neposkytovali neznámym osobám údaje a heslo k svojim platobným kartám či k bankovým službám.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články