15.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Polícia upozorňuje na FALOŠNÉ SMS, podvodníci ich posielajú v mene bánk

Polícia upozorňuje na falošné SMS správy, ktoré posielajú v mene viacerých bánk podvodníci. Ide o podvod, prostredníctvom ktorého sa páchatelia chcú dostať k prístupovým či iným súkromným údajom a následne k peniazom.

V texte falošnej SMS podvodníci žiadajú kliknúť na priložený link na účel zabránenia zablokovania účtu. „Po presmerovaní na falošnú stránku, ktorá imituje vzhľad skutočného internet bankingu či inej stránky, oznámením vyzývajú, aby ľudia zadali svoje prihlasovacie údaje a heslo, prípadne údaje o svojej platobnej karte,“ spresnila polícia na sociálnej sieti na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Upozorňuje, že banka takéto SMS či mailové správy neposiela. Text falošných správ obsahuje neúplné informácie. Odosielateľ má netypickú mailovú adresu, link do internet bankingu je falošný a má úplne iný formát. „To sú všetko veci, na ktoré si treba dať pozor, i keď má banka špičkové mechanizmy, vďaka ktorým dokáže tieto podvodné aktivity zachytávať a chrániť prostriedky klientov,“ upozornila polícia.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články