30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Polícia v prípade SMRTI maloletej na Spiši začala trestné stíhanie pre VRAŽDU

Trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy začala polícia v prípade násilnej smrti 15-ročného dievčaťa, ktoré bolo nájdené bez známok života v jednom z bytov v Spišskej Novej Vsi.

Ako TASR informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, krajský policajný vyšetrovateľ vykonáva v súčasnosti procesné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia konkrétnej osobe. Spišskonovoveská škola, ktorú navštevovala maloletá obeť, poskytla svojim žiakom bezprostredne po udalosti psychologickú pomoc.
      Maloletá obeť mala niekoľkým bodno-rezným zraneniam v oblasti hrudníka a hlavy podľahnúť na mieste. „Vzhľadom na naďalej prebiehajúce procesné úkony a vyšetrovanie bližšie informácie v tejto chvíli poskytovať nebudeme. Urobíme tak hneď, ako to situácia vo vyšetrovaní dovolí,“ uzavrela Mésarová.

Polícia v prípade SMRTI maloletej na Spiši začala trestné stíhanie pre VRAŽDU
Foto: Ilustračné NN

„Okamžite po nešťastnej udalosti sme pre spolužiakov poskytli a realizovali psychologickú intervenciu v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie na Letnej ulici, zameranú na vyrovnanie sa so stratou,“ uviedla pre médiá Magdaléna Jendrálová, riaditeľka školy, ktorú maloletá obeť navštevovala, s tým, že škola zvlášť pracuje so žiakmi, ktorí mali blízky vzťah k obeti.

Jendrálová zároveň informovala, že vedenie školy sa k tragickej udalosti či dotknutej žiačke nebude vyjadrovať pre médiá a žiada ich preto o nevyvíjanie zbytočného tlaku z ich strany. „Samotní žiaci školy bolestne vnímajú skutočnosť nezvratnej a bolestivej straty spolužiačky a nepodporujú snahu médií získať informácie len pre záujem či vyvolanie senzácie o takej bolestnej udalosti,“ vyjadrila sa.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články