18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

SASKA: Vstup Slovenska do EÚ je svetlým bodom našej histórie

Slovensko je už 19. rok členom Európskej únie (EÚ), čo je v posledných rokoch a v kontexte udalostí, ktoré sa vo svete dejú, mimoriadne prínosné a prospešné. Uviedla to strana Sloboda a Solidarita (SASKA) pri príležitosti výročia vstupu Slovenska do EÚ.

„Vstup Slovenskej republiky do Európskej únie považujem za najdôležitejší míľnik našej novodobej histórie. Pre všetkých, ktorí sa narodili ešte počas komunizmu, predstavoval vstup do EÚ pocit slobody a otvorenosti. Dnes si už ani neviem predstaviť, že by sme neboli členom únie. Napriek tomu, že môžeme mať k tomuto spoločenstvu viacero výhrad, v kľúčových momentoch konáme jednotne a spoločne. Aj z toho dôvodu je Slovensko na správnej strane, ktorá ponúka našim občanom nádej na lepšiu a úspešnú budúcnosť,“ uviedol predseda SASKY Richard Sulík.

Vyzývame školy, aby si v máji vyskúšali fungovanie bez domácich úloh

SASKA považuje náš vstup do EÚ za obrovský krok, ktorý je pre malú krajinu v srdci Európy, akou je Slovensko, jedným z najpozitívnejších okamihov jej samostatnosti. „Cesta do únie nebola jednoduchá, keďže Slovensko v deväťdesiatych rokoch zápasilo o demokraciu a charakter štátu. O to viac si vážime, že sme už skoro dve dekády členom EÚ, aj keď nie s každým jej krokom súhlasíme. Ale aj o tom je členstvo v širokom spoločenstve demokratických krajín”, vysvetlil tímlíder SASKY pre zahraničnú politiku Juraj Droba.

(ts, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x