12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

SASKA: Teraz môže Heger ukázať, aký je demokrat


Strana Sloboda a Solidarita vyzýva povereného premiéra Eduarda Hegera, aby sa postavil za demokratické hodnoty a dodržiavanie ľudských práv. Práve teraz je čas naplniť jeho slová o rešpekte a ochrane ľudských práv, ktoré vyriekol po teroristickom útoku na Zámockej ulici v Bratislave.

Štvrtok 6. apríla bude posledným dňom, keď sa Slovensko môže pridať na stranu európskych hodnôt. „Zajtra je posledný deň pre Hegerovu vládu, aby sa Slovensko jednoznačne prihlásilo k ochrane demokracie v Európe. Slovensko by sa malo pripojiť k žalobe Európskej komisie proti Maďarsku pre prijatie zákona proti LGBTI+ľuďom,“ približuje tímlíderka SaS pre spravodlivosť Mária Kolíková s tým, že maďarská vláda sa pri tomto zákone zjavne inšpirovala v Kremli.

Ide o zákon, ktorý sa oficiálne volá zákon na ochranu detí, no má homofóbne prvky a ľudí z LGBTI+ komunity zmiešava s pedofilmi. Eurokomisia sa preň obrátila na súd. Podľa žaloby maďarský zákon porušuje niektoré základné práva jednotlivcov a hodnoty Európskej únie.

Sloboda a Solidarita spúšťa novú kampaň MENÍME HRU s novým logom

Slovenská vláda sa nemôže tváriť ako demokratická, pokiaľ ticho toleruje zjavné porušovanie ľudských práv v susednom štáte na základe orientácie. O to viac, že sa čoraz viac politikov na Slovensku snaží ísť “maďarskou cestou” a ľudské práva LGBTI+ ľudí ešte viac obmedzovať. „Eduard Heger sa v zahraničí prezentuje ako moderný a prozápadný politik. Bohužiaľ, doma toleruje politiku obmedzovania ľudských práv, žien a popierania ľudskej dôstojnosti. Preto ho vyzývame, aby sa zachoval ako skutočný demokrat a aby sa jeho vláda pridala k rozvinutým krajinám Európskej únie. V opačnom prípade je označenie za demokrata iba falošnou maskou,“ dodal podpredseda SASKY Branislav Gröhling.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x