21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

SaS: Vítame zmenu na poste šéfa RTVS

Strana Sloboda a Solidarita víta výsledok voľby nového generálneho riaditeľa RTVS, ktorým sa stal Ľuboš Machaj.

Podľa poslanca NR SR za SaS a člena výboru NR SR pre kultúru a médiá Romana Foltina pri výbere pomohla aj odborná komisia, ktorá jednoznačne odporučila dvoch najlepších kandidátov. S ich hodnotením sa stotožnila aj SaS.

SaS: Vítame zmenu na poste šéfa RTVS

„Pre nás bolo dôležité, aby sa generálnym riaditeľom stal solídny a čestný kandidát. SaS vníma, že RTVS a špeciálne jej spravodajstvo má viacero problémov, ktoré musí nový riaditeľ riešiť. Veríme, že sa pánovi Machajovi podarí skvalitniť verejnoprávne médiá a priblíži ich úrovni okolitých krajín,” povedal R. Foltin.

„Ľuboš Machaj je garanciou, že bude verejnoprávne médium také, aké má byť, a teda že bude poskytovať objektívne spravodajstvo založené na faktoch a kvalitný program. Najväčšou výzvou bude pre nového generálneho riaditeľa získať potrebné financie, keďže RTVS bola dlhodobo finančne poddimenzovaná. K zvoleniu Ľubošovi Machajovi gratulujem,“ dodal tímlíder strany SaS pre kultúru René Parák.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články