18.7 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

SaS: Putin je agresor. Ostro odsudzujeme konanie Ruska

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) ostro odsudzuje konanie Ruska, ktoré uznalo separatistické regióny na východe Ukrajiny za nezávislé štáty a nariadilo ich vojenské obsadenie.

„Vladimír Putin je agresor a treba to jasne povedať. To, čo sa včera udialo na východe Ukrajiny je absolútne neprijateľné a porušuje to medzinárodné právo. Slovensko musí vyslať jednoznačný signál, že stojí na strane nášho suseda,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

SaS: Putin je agresor. Ostro odsudzujeme konanie Ruska

Podľa podpredsedu SaS a štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martina Klusa nekoná Rusko v záujme zachovania mieru, ale presne naopak. „Podporujeme územnú celistvosť Ukrajiny a aj jej suverenitu. Uznať nezávislé separatistické regióny a následne ich obsadiť vojensky je ďaleko za čiarou. Európska únia a NATO musia byť jednotní a rázni v snahe odkázať Rusku, že takéto konania nemôžeme v žiadnom prípade tolerovať,“ doplnil Martin Klus.

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články