14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

SaS povedie do volieb R. Sulík, strana chce vyhrať voľby

SaS povedie do septembrových predčasných parlamentných volieb Richard Sulík. Druhým na kandidátnej listine bude Branislav Gröhling. Tretie miesto obsadí Jana Bittó Cigániková, štvrté bude patriť Márii Kolíkovej.

Informoval o tom Sulík na kongrese strany s tým, že SaS urobí všetko preto, aby vyhrala septembrové predčasné parlamentné voľby. Riešiť chce najpálčivejšie problémy v krajine, napríklad zdravotníctvo. Avizoval, že kandidátom strany na ministra zdravotníctva bude Tomáš Szalay.

„Chybami sa človek učí. Aj vďaka našim chybám sme dnes poučení a sme pripravení riadiť krajinu najlepšie zo všetkých strán,“ uviedol Sulík. Skonštatoval, že doteraz boli liberáli vždy „do počtu“ ako opozícia či ako menšinový partner. Toto chce SaS podľa jeho slov zmeniť. „Odmietame byť len do počtu, odmietame byť menšinovým partnerom, a práve preto v týchto voľbách meníme hru,“ podotkol.

Čo sa týka kandidátnej listiny, po prvých štyroch miestach majú nasledovať ďalší tímlídri strany, krajskí a okresní predsedovia. Kandidátku SaS bude schvaľovať republiková rada strany na návrh predsedu. Sulík zároveň potvrdil dohodu so stranou OKS, 15. miesto kandidátky má patriť Ondrejovi Dostálovi. Platí podľa jeho slov aj dohoda s bývalými členmi strany Za ľudí, ktorí prešli do klubu SaS.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x