21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

SaS: Nestrašte ľudí, odkazujú Smeru a Hlasu. Minimálne dôchodky sa zvyšovať budú!

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odporúča predstaviteľom Smeru a Hlasu, aby si dôkladne naštudovali schválené znenie zákona a nestrašili ľudí tým, že rozmrazenie minimálnych dôchodkov sa odsunulo až na začiatok budúceho roka.

„Minimálne dôchodky sa budú zvyšovať už tento rok. Účinnosť zákona pri tomto bode ostala od 1. júla 2023. Strana Smer a Hlas buď účelovo zavádzajú, aby mohli strašiť dôchodcov, alebo ako amatéri nevedia čítať zákony. Minimálny dôchodok sa však napriek ich rečiam zvýši o 15 až 30 eur mesačne už tento rok, a to v závislosti od počtu odpracovaných rokov. 

Tomáš Taraba: Recyklačná spoločnosť, čo sa tvári, že zálohuje plastové fľaše, v skutočnosti rozhoduje o tom, kto bude a kto nebude na Slovensku predávať nápoje

Odporúčame preto opozičným stranám Hlas a Smer, aby prestali zavádzať a radšej si poriadne naštudovali schválené znenie zákona, ktoré síce pôvodne predložili, ale až SaS ho opravila,“ uviedol poslanec NR SR Peter Cmorej.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x