7.1 C
Nitra
sobota, 20 apríla, 2024

SaS: K postreleniu študentky policajnej akadémie mimoriadne zasadne parlamentný výbor

Streľba na Akadémii Policajného zboru v Bratislave, pri ktorej utrpela študentka ťažké zranenia, nemôže zostať podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) bez patričnej odozvy a dôkladného vysvetlenia.

V utorok 14. marca preto mimoriadne zasadne Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorom sa budú poslanci pýtať kompetentných, ako sa niečo také vôbec mohlo stať. Na výbor sú pozvaní minister vnútra Roman Mikulec, ako aj rektorka akadémie Lucia Kurilovská.

„Nerozumiem, ako je vôbec možné, že pedagóg, civilný zamestnanec, viedol so študentami takýto výcvik, navyše so zbraňou. Muž, ktorý vystrelil, nemal podľa doterajších informácií žiadne oprávnenie viesť tento druh výcviku, na akadémii viedol len voľnočasový krúžok. Veľmi ma bude zaujímať, kde sa stala chyba. Či je zle nastavený systém, celkové fungovanie akadémie alebo išlo o zlyhanie jednotlivca. V prípade je oveľa viac otázok ako odpovedí. Kompetentní musia streľbu dôsledne vysvetliť, pretože postrelená študentka bude mať zrejme doživotné následky,“ uviedol poslanec Národnej rady SR a tímlíder SaS pre bezpečnosť Juraj Krúpa s tým, že podobným incidentom sa treba do budúcna vyvarovať.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x