7 C
Nitra
piatok, 19 apríla, 2024

Kočner je novým väzenským „speváckym talentom“! A „porotcovský kat“ Matovič má radosť

Zdá sa, že Slovensko bude mať ďalšieho „významného“ speváka. Teda niežeby sme dobrých spevákov nemali dosť, ale nie je spevák ako spevák. Ako sa ukazuje, veľmi veľa dobrých „spevákov“ sa nachádza za múrmi našich väzníc. Teraz sa tam kreuje ďalšia hviezda – Marian Kočner!

Kočner je novým väzenským „speváckym talentom“! A „porotcovský kat“ Matovič má radosť
Zdroj: FB / Igor Matovič

Osobu Mariana Kočnera netreba Slovákov zrejme vôbec predstavovať. Doteraz sme si všetci mysleli, že tento muž nielenže nemá hlas, ale ani talent na spev. Tieto dni ukazujú, že zrejme má jedno i druhé. Ako informuje portál topky.sk, Marian Kočner sa za múrmi väznice rozhodol „spievať“. Nie však v sprievode nejakej kapely, ale sólo, a rovno pred vyšetrovateľmi. Či slová jeho „piesne“ budú labuťou piesňou pre niekoho významného ukáže až čas, no zrejme sa už teraz trasú niektorí „čestní“ ľudia. A najväčšiu radosť svojím rozhodnutím spravil známemu „porotcovi“ – Igorovi Matovičovi, ktorý sa teraz môže cítiť ako obávaný porotcovský kat spevákov Paľo Habera.

Káčer nenávidí Slovákov, nenávidí mier. A grobiansky nadáva ľuďom ako posledný ožran zo staničného bufetu (VIDEO)

Koho stiahne nový „spevák“ so sebou?

Marián Kočner bol trestne stíhaný aj za zločin zasahovania do nezávislosti súdu. Uplatiť mal totiž niekoľkých sudcov a úplatok 300-tisíc eur za to, že rozhodne podľa želania Kočnera, sa mal ujsť aj sudcovi Vladimírovi Sklenkovi. Vtedajší podpredseda Okresného súdu Bratislava I z titulu svojej funkcie mal pôsobiť na zákonné sudkyne v konaniach, aby rozhodli v prospech žalovaného. Kočner sa rozhodol spolupracovať s vyšetrovateľmi pri skutku, ktorý sa stal ešte v roku 2016. Na súde sa vtedy prejednávali žaloby, ktoré spochybňovali privatizáciu ružomberských papierní, kde bol ústrednou postavou ružomberský podnikateľ a multimilionár Milan Fiľo. Práve jemu žaloby veľmi znepríjemňovali život. Hoci sa veci netýkali priamo Mariana Kočnera, on sa o ne veľmi zaujímal. 

Všetko sa prevalilo prostredníctvom aplikácie Threema, v ktorej si kontroverzný podnikateľ písal o súdnom spore aj s konkurzným právnikom Zoroslavom Kollárom. Multimilionár Fiľo síce vtedy poprel akúkoľvek intervenciu Kočnera v jeho prospech, pravdou však je, že na súdoch vyhrával jedno pojednávanie za druhým. Kočnera podľa uznesenia nitrianskeho vyšetrovateľa z konca februára 2023 vylúčili z trestného stíhania v tejto veci, a to práve preto, že v rámci inej trestnej veci vystupuje v postavení svedka a „vyjadril ochotu objasniť skutky, ktoré sú predmetom aj tohto trestné stíhania, ako aj iné skutky, ktoré sú predmetom trestných stíhaní vedených v pracovnej skupine HMLA“. Pracovný tím HMLA realizoval v marci 2020 akciu Búrka, pri ktorej zadržali viacero sudcov, medzi nimi práve aj Sklenku či Jankovskú. 

A na situáciu okolo ochoty „spievať“ zareagoval v statuse aj spomínaný hlavný „kat“ spevákov – Igor Matovič. „Kým na mítingoch mu pre faninky spieva Vondráčková…, v base sa rozhodol spievať jeho priateľ Kočner. To nevymyslíš, to je život. Mafiána,“ napísal šéf OĽaNO a najväčší bojovník proti mafii na Slovensku. Prirodzene, bokom nezostali ani diskutujúci Slováci, ktorých situácia okolo novej „speváckej hviezdy? Mariana Kočnera a slová Igora Matoviča nenechali chladnými.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x