25.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Samotesty majú dostávať i učitelia, MŠVVaŠ poukazuje na možnosť očkovania

Antigénové samotesty, ktoré dostávajú žiaci v školách na domáce použitie, by mali byť distribuované aj pre učiteľov. Myslí si to Slovenská komora učiteľov (SKU). Prezident SKU Vladimír Crmoman pre TASR uviedol, že v tomto prípade na nich rezort školstva zabudol.
      „Sám zažívam, že samotesty rozdávam v triede a pýtam sa žiakov, ako ich využívajú. Niektorí ich využívajú viac, iní menej. Učitelia by tiež potrebovali samotesty, pretože sme denne v kontakte s deťmi, o ktorých sa dozvieme, že majú ochorenie COVID-19,“ vysvetlil Crmoman. Ako dodal, často sa to učitelia dozvedia až po pár dňoch.

„Na nás ministerstvo zabudlo. Nemáme samotesty, vôbec nám ich ministerstvo neposkytlo ako zamestnancom v prvej línii,“ povedal prezident SKU. Ako vysvetlil, učitelia sa síce neprirovnávajú ku zdravotníkom, ale poukázal na to, že aj oni sú denne v kontakte so stovkami žiakov. Zároveň tvrdí, že keby sa učitelia takto otestovali, zvýšila by sa aj ochrana v školách.

Z dôvodu veľkého záujmu o antigénové samotestovanie momentálne prebieha distribúcia antigénových samotestov pre žiakov základných, stredných a špeciálnych škôl. „Zamestnanci škôl majú možnosť sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 a v prípade objavenia príznakov ochorenia COVID-19 majú možnosť využiť PCR test,“ uviedol pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.
      Rezort školstva distribuuje antigénové samotesty z dôvodu eliminovať prítomnosť žiakov pozitívnych na ochorenie COVID-19. Samotesty dostávajú rodičia žiakov od začiatku školského roka v prípade, že o ne prejavili záujem.

Zdroj: TASR

Foto: zpravy.tiscali.cz NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články