15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Šaľania sa tešia: Začiatok výstavby novej autobusovej stanice sa stal realitou! (VIDEO)

Obyvatelia okresného mesta Šaľa by tiež chceli mať krajšie a modernejšie mesto, lenže na to im chýba to najhlavnejšie – peniaze. Tentokrát sa ľady predsa len pohli a to, o čom pred piatimi rokmi iba snívali, začína mať teraz reálne kontúry. Začalo sa s budovaním novej autobusovej stanice, z ktorej budú mať radosť určite nielen samotní Šaľania, ale aj obyvatelia priľahlých obcí a najmä tí, ktorí cestujú z tohto okresného mesta autobusmi.

YouTube video
Vizualizácia novej autobusovej stanice v Šali a jej okolia. Zdroj: Mesto Šaľa

Celý projekt rieši priestor o rozlohe 2,3 hektára

Postaviť novú autobusovú stanicu, ktorá by bola moderne a bezpečne prepojená so železničnou stanicou a pri nej takmer 300 parkovacích miest pre osobné autá, viac zelene či stojiská pre bicykle. Zrealizovať by sa to malo aj s pomocou peňazí z eurofondov. Taký bol plán vedenia mesta Šaľa na začiatku roka 2018, ktorý chcelo v budúcnosti zrealizovať. Projekt, ktorý rieši priestor o rozlohe 2,3 hektára, má byť dokonca súčasťou druhej etapy budovania cyklotrás. „V budúcej výzve z toho istého programu, z ktorého sme získali viac ako 1,2 milióna eur na cyklotrasu do Dusla, sa budeme uchádzať o financie s projektom predstaničného priestoru,“ prezradil primátor Šale Jozef Belický. Vynovený predstaničný priestor preto ráta nielen s 279-timi parkovacími miestami, ale aj so stojiskami pre odkladanie bicyklov. 

Šaľania sa tešia: Začiatok výstavby novej autobusovej stanice sa stal realitou! (VIDEO)
Takto to vyzerá na stavbe novej autobusovej stanice v Šali v súčasnosti… Zdroj: FB / Jozef Belický – primátor mesta Šaľa

A to nie je všetko, pretože projekt ráta s premiestnením autobusovej stanice pred vlakovú, čím by vznikla bezpečná možnosť prechodu z autobusu do vlaku. Teraz musia ľudia prechádzať cez frekventovanú cestu. Projekt z dielne architektonického štúdia Becker architekti, ktorého vizualizácie zverejnilo mesto na svojej internetovej stránke, rieši priestor s rozlohou 2,3 hektára. Belický zverejnením vizualizácie predstaničného námestia v Šali ukázal predstavu vedenia mesta o tom, ako by mohla táto lokalita zmeniť svoj vzhľad. Po piatich rokoch teda plán mesta začína naberať reálne kontúry, s čím sa v statuse na sociálnej sieti pochválil samotný šaliansky primátor.

Šaľania sa tešia: Začiatok výstavby novej autobusovej stanice sa stal realitou! (VIDEO)
…a takto by nová šalianska autobusová stanice a jej okolie mali vyzerať v krátkej budúcnosti. Zdroj: Becker Architekti

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x