12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

NITRA: Ktorá KNIHOBÚDKA je tá NAJ? Zapojte sa do hlasovania a Krajská knižnica vás odmení

Knihobúdky z projektu Rozčítajme Nitru, ktoré sú rozmiestnené vo viacerých mestských lokalitách, sú už naplnené a slúžia verejnosti ako malé bezplatné knižnice.

NITRA: Ktorá KNIHOBÚDKA je tá NAJ? Zapojte sa do hlasovania a Krajská knižnica vás odmení

Fungujú v duchu požičaj, prečítaj, vráť alebo vymeň. Do knihy z knihobúdky sa môžete začítať na mieste alebo ju môžete dočítať doma a neskôr vrátiť či vymeniť za inú. Nemusíte sa báť, knihy budeme pravidelne dopĺňať.

A to nie je všetko. Verejnosť sa môže zapojiť do hlasovania o najkrajšiu knihobúdku. Tie totiž vytvorili inštitúcie a organizácie pôsobiace v Nitre. Ide o:

  • Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre,
  • Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre,
  • Strednú odbornú školu stavebnú na Nábreží mládeže,
  • Dom Matice slovenskej Nitra,
  • Agrokomplex výstavisko Nitra,
  • OBI Nitra,
  • Turistické informačné centrum Nitra.

Fotografie knižných búdok spolu s popisom ich autorov a umiestnenia budú zverejnené na našej facebookovej stránke a instagramovom profile. Na Facebooku môžete o tú najkrajšiu hlasovať prostredníctvom „lajkov“, na Instagrame komentárom, v ktorom uvediete jej poradové číslo.

NITRA: Ktorá KNIHOBÚDKA je tá NAJ? Zapojte sa do hlasovania a Krajská knižnica vás odmení
Všetky knihobúdky nájdete na facebooku Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre.

Zaujímavá odmena čaká na tvorcov búdok, ale aj hlasujúcich. Traja z nich môžu vyhrať vecné ceny od partnerov projektu a tiež knižné ceny.

Vydajte sa na obhliadku. Hľadajte v Nitre búdky, odfoťte sa s nimi, označte @Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre, prípadne aj tvorcov, a zdieľajte. Možno tak nájdete literárne bestsellery, aké by ste nečakali.

Hlasovanie verejnosti prebieha od 1. 6. do 20. 6. 2023. Výsledky budú vyhlásené do 30. júna 2023.

Cieľom projektu je v súčasnej digitálnej dobe odtrhnúť ľudí od mobilov či počítačov a prilákať ich k čítaniu kníh a tráveniu času v meste. V čase stúpajúcej ceny literatúry knižné búdky tiež ponúkajú možnosť netradičného bezplatného požičiavania kníh. Ďalšou výhodou je, že za túto výpožičku čitateľom upomienka určite nepríde.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x