12.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Šaľa: Zorganizuje mobilný zber použitého kuchynského oleja

Obyvatelia Šale sa budú môcť opäť zbaviť použitých kuchynských olejov a tukov. Mesto 26. januára zorganizuje ich mobilný zber.

Mesto ho organizovalo už vlani. Podľa slov Eriky Kollerovej z mestského úradu sa služba osvedčila a vlani obyvatelia mesta odovzdali viac ako 930 litrov oleja. „Za odovzdanie sú ľudia aj odmenení, za isté množstvo použitého oleja či tuku dostanú ocot alebo liter nového kuchynského oleja,“ uviedla.

Vlani pribudlo v meste 158 novorodencov, najčastejšími menami boli Sofia a Matej

Zberné vozidlo bude mať v Šali na budúci týždeň deväť zastávok. So zberom sa začne o 14.30 h v mestskej časti Veča, kde sa bude použitý olej zbierať na troch miestach. „Priamo v meste budú môcť obyvatelia odovzdať tento odpad v šiestich lokalitách. Zberné auto bude všade stáť približne 15 minút. Ak by ho niekto nezastihol, môže použité kuchynské oleje a tuky odovzdať celoročne vo Veči, buď v zbernom dvore, alebo pri čerpacej stanici,“ doplnila Kollerová.

Zdroj: TASR

Foto: regiony.zoznam.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články