25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Polícia: Zlodej si z domov v Chotíne odniesol klobásy, mrazené mäso i kačicu

Polícia v Komárne objasnila sedem prípadov porušovania domovej slobody v obci Chotín. Zlodej počas nich stihol ukradnúť klobásy, mäso z mrazničky, kačicu z chlieva i finančnú hotovosť. Kriminalisti zadržali podozrivého 49-ročného muža z Veľkého Harčáša, ktorý bol následne obvinený z prečinov porušovania domovej slobody, informovala polícia.

Séria prípadov sa začala v novembri minulého roka. Neznámy páchateľ preliezol oplotenie rodinného domu, cez dvor prešiel k neuzamknutej komore a odcudzil z nej dva páry klobás. Pokračoval 19. decembra, keď vošiel cez neuzamknutú bránu do dvora rodinného domu, kde len neoprávnene zotrval. O tri dni neskôr približne o 1.00 h v noci opäť neoprávnene vnikol na pozemok rodinného domu, prešiel k hospodárskemu dvoru a z chlieva odcudzil jednu kačicu. Pokračoval bezprostredne po vianočných sviatkoch. Cez neuzamknuté dvere vošiel do bytového domu a do spoločných pivničných priestorov, kde našiel v kotolni zväzok kľúčov. Otvoril si pivničnú miestnosť, odkiaľ odcudzil z mrazničky osem kilogramov bravčového mäsa.

Ďalšie dva prípady sa stali v januári. Okolo 3.00 h v noci sa 11. januára dostal páchateľ cez neuzamknutú bránu na dvor rodinného domu, kde neoprávnene zotrval a skúšal, či nenájde otvorené dvere do domu alebo garáže. Keď sa mu to nepodarilo, presunul sa do dvora iného domu v Chotíne. Prešiel k zaparkovanému neuzamknutému autu a z peňaženky v ňom odcudzil finančnú hotovosť 40 eur.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články