12.6 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Nitra: Chrípka zatvorila v kraji jednu škôlku a dve základné školy

Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji v uplynulom týždni stúpla iba mierne. Celkovo bolo v 44. týždni hlásených 5897 akútnych respiračných ochorení. Z tohto počtu šlo o chrípku v 543 prípadoch.
      Ako uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre, oproti predošlému kalendárnemu týždňu to predstavuje nárast chorobnosti chrípky o 6,5 percenta. „Z dôvodu zvýšeného výskytu respiračných ochorení a chrípky bol prerušený výchovno-vzdelávací proces v jeden materskej škole v okrese Nové Zámky, v dvoch základných školách v okrese Levice,“ uviedol RÚVZ v Nitre.
      Najviac chorých bolo vo vekovej skupine detí do piatich rokov. Priebeh ochorení  bol komplikovaný u 108 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 50,9 percenta zápalov prínosových dutín, 11,1 percenta pneumónií a 38 percenta zápalov stredného ucha. „Ochorenia hlásilo 59 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 45 percent lekárov pre dospelých,“ uvádza sa v správe RÚVZ v Nitre.

Zdroj: TASR

Foto: zdravoteka.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články