-0.2 C
Nitra
streda, 29 marca, 2023

Šaľa: Odborníci odchytili do živolovných pascí STOVKY holubov

Občianskemu združeniu (OZ) Divé krídla sa od jesene podarilo v Šali odchytiť viac ako 300 holubov. Vtáky sa chytali do takzvaných živolovných pascí, z ktorých sa neskôr vypúšťali do voľnej prírody.

Šaľa: Odborníci odchytili do živolovných pascí STOVKY holubov

Ako uviedla Erika Kollerová z mestského úradu, pasce boli rozmiestnené na strechách budov na Budovateľskej, Kukučínovej a Kráľovskej ulici a na budove Poplar. „Za niekoľko mesiacov sa podarilo v meste odchytiť 310 holubov. Zástupca OZ chodil pravidelne skontrolovať pasce. Tie sa vyprázdnili a zároveň sa v nich doplnilo krmivo, ktoré opäť lákalo holubov,“ vysvetlila Kollerová.

Najviac ohrozené domácnosti si OBNOVU domu NEBUDÚ môcť dovoliť

Podľa jej slov bude mesto v odchyte holubov pokračovať. „Neznamená to však, že v spomínaných lokalitách už obyvatelia neuvidia ani jedného holuba. Podľa odborníka sú tieto vtáky prirodzenou súčasťou miest. Ich počet však výrazne klesol. Veríme, že sa vďaka tomu zvýši pocit komfortu obyvateľov i návštevníkov mesta,“ dodala Kollerová.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x