7.1 C
Nitra
streda, 29 marca, 2023

Muž vykopol dvere bytu v Šali a vyhrážal sa so zbraňou v ruke

Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) zadržali podozrivého muža, ktorý sa vyhrážal so zbraňou v ruke. Policajti boli vyslaní na preverenie oznámenia do Šale na Novomeského ulicu. Tu mal muž vykopnúť dvere bytu na prvom poschodí a 30-ročnému poškodenému mal priložiť krátku guľovú zbraň ku krku. Tomu sa však z miesta podarilo ujsť a zavolať na linku 158, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Policajti PMJ sa po príchode na miesto skontaktovali s hliadkami, ktoré už boli na mieste. Za dverami bytového domu bolo počuť hádku a na klopanie nikto neotváral. Hliadka musela použiť hrozbu použitia zbrane a vyzvala osoby, aby vyšli von s rukami nad hlavou. Z bytu vyšla 29-ročná žena a následne za ňou 47-ročný podozrivý muž. Toho policajti zadržali a vykonali ďalšie procesné úkony. Podrobili ho tiež dychovej skúške s výsledkom jedno promile. Muž sa ku skutku priznal a uviedol, že mal pri sebe plynovú zbraň, ktorá bola bez nábojov. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin nebezpečného vyhrážania.

Žena, ktorá vyšla z bytu, na mieste vydala policajtom alobalovú skladačku s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky. Uviedla, že ide o pervitín pre vlastnú potrebu. Policajti však na túto ženu už dlhší čas zameriavali pozornosť, pretože drogy u seba prechovávala a následne distribuovala neustálenému počtu konzumentov. Mladá žena bola obvinená z drogovej trestnej činnosti a bol spracovaný návrh na jej vzatie do väzby, čomu sudca vyhovel.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x