19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Šaľa: Jubilejný ročník jarmoku sa bude niesť v ľudovom duchu

Jubilejný 20. ročník Šalianskeho jarmoku sa bude niesť v duchu ľudových trhov. Ako informovala radnica, návštevníkom sa 23. a 24. júna predstavia remeselníci, bylinkári i výrobcovia tradičných pochúťok.

Jarmok ponúkne ukážky práce hrnčiarov, kováčov, košikárov, šperkárov, tkáčov a ďalších ľudových umelcov. „Vďaka projektu s názvom Šaliansky jarmok viac tradičný môžu návštevníci spoznať kus histórie, umenia a poctivej ručnej práce,“ uviedli organizátori.

Ako pripomenuli, súčasťou podujatia je aj kultúrny program, v ktorom vystúpi zoskupenie Musicantica Slovaca, ktoré sa venuje hudbe z obdobia stredoveku, renesancie a baroka. „Neskôr vystúpi tradičná rómska cimbalová hudba Kotlárovci, nebudú chýbať tradičné vystúpenia detí šalianskych škôl a folklórnych súborov Šaľan a Šaľanček. Predstavia sa aj umelci z partnerských miest z Čiech, Maďarska, Poľska a Ukrajiny,“ doplnil mestský úrad.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x