4.8 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Ak vláda prežije, tak len vďaka politickej korupcii, povedal FICO

Dnes, netradične v nedeľu sa v centrále strany SMER – SD uskutočnila tlačová beseda predstaviteľov strany, kde jej predseda Robert Fico uviedol, že sa dnes bavíme o vláde SR, ktorá v podstate neexistuje a ktorú nikto nechce.

Napriek tomu, že v Národnej rade SR vystupovali premiér a ministri, ktorí tvrdia, akí sú perfektní a ako najviac pomáhajú ľuďom na Slovensku. No realita je taká, že nám klesá životná úroveň, že rozbili právny a sociálny štát a demokraciu, navyše túto vládu skoro 90% občanov nechce. A samozrejme prezidentka, kamarátka tejto vlády zmarila už druhé referendum, ktoré by bolo úspešné.

R. Fico priblížil základné stanoviská strany, kde prvým je, že všetkých 27 poslancov SMERu podporí pád vlády a odmieta úvahy o hlasovaní o páde vlády až v januári 2023. Po druhé nie je problém ani aklamačné hlasovanie, teda priamo a verejne. Zásadný problém má strana s politickou korupciou. „Čo musela urobiť časť okolo Hegera a Matoviča prvé? Prvé museli zabezpečiť, aby mali pri sebe politickú stranu Sme rodina. Čo sa udialo minulý týždeň v stredu na vláde? Ešte ráno som si pozeral program vlády, čo tam je, dohromady tam nebolo nič. A zrazu na tlačovej konferencii slávnostne oznamujú podpísanie dvoch zmlúv za 1,5 miliardy eur na takzvanú výstavbu nájomných bytov. Samozrejme nikto nič nestavia, len sa podpísali zmluvy. Ako je možné, že tak krátko pred hlasovaním o páde vlády došlo k takémuto podpísaniu? No pretože potreboval si zabezpečiť Heger s Matovičom Sme rodina a k tomu ešte dostali ako bonus zníženie DPH na vleky a reštaurácie, kde ide iba o trojmesačné obdobie,“ vysvetlil R. Fico.

Ďalej predviedli, ako sa dajú vyplašiť poslanci, konkrétne pred hlasovaním o odvolaní ministra vnútra Mikulca, keď bezprostredne pred hlasovaním bolo vznesené obvinenie v súvislosti s kauzou Gorila. No a zrazu aj tí statoční poslanci zo Sme rodina, ktorí deň predtým boli hrdinovia, náhle boli PN. „To bol hlavný odkaz Krajniakovi a vedeniu Sme rodina, aby ani nepomysleli na to zahlasovať za odvolanie Mikulca. „Gorila má ďalší obrovský vplyv, a to je Dzurinda. Prečo zrazu pán Dzurinda poskakuje na sneme absolútne bezvýznamnej politickej strany a bojuje za túto veľkú vládu? No lebo sa s Miklošom boja ako čert, oni totiž dobre vedia, že boli organizátori Gorily, lebo oni organizovali privatizáciu Slovenských elektrární,“ povedal R. Fico.

YouTube video

Podpredseda strany Ľuboš Blaha priblížil, že včera Miroslav Kollár zo strany Spolu dostal mafiánsku ponuku, ktorá sa neodmieta. Na sneme strany Spolu bol aj premiér Heger, ktorý „vyžmurkával“ na Dzurindu, ktorý mal za úlohu presvedčiť M. Kollára, aby hlasoval v prospech vlády. Miroslava Kollára, ktorý je od špiku kosti neoliberál, ktorý ako prvý opustil túto vládu, lebo je málo liberálna ide zrazu podporovať vládu, ktorá o sebe tvrdí, že je ultrakonzervatívna, to sa dá vysvetliť jedine politickou korupciou. „Vyhovárať sa alebo hľadať si zámienku, ako to robí aktuálne Miroslav Kollár alebo Dzurinda, že oni musia zabrániť chaosu a predčasným voľbám, lebo vraj tie prinesú chaos, to je asi ten najabsurdnejší argument, aký som kedy v politológii počul. Neexistuje väčší symbol chaosu ako je táto vláda. Ale za druhé, začínam mať veľké obavy, že oni sa pod zámienkou toho, že tu máme vojnu na Ukrajine, energetickú krízu, finančnú, ekonomickú krízu, a teraz si nemôžeme dovoliť predčasné voľby a pád vlády, oni sa možno chystajú na to, že nevypíšu ani riadne voľby. Pokiaľ takúto argumentáciu budú používať, tak prečo vôbec mať voľby,“ zamýšľa sa Ľ. Blaha.

Podpredseda strany Erik Kaliňák prízvukoval, že ak v utorok prežije táto vláda svoje odvolávanie v nezmenenom zložení, vďačí za to iba korupcii, vydieraniu a kupovaniu poslancov.

Aktuálne počty totiž hovoria jednoznačne v neprospech Hegerovaj vlády. Ten namiesto toho, aby pristúpil k skutočným zmenám vo vláde a predstavil v NR SR novú víziu len dookola straší Ficom a opakuje slová ako demokracia, demokratická strana, demokratická vláda, demokratické Slovensko. „Je to práve strana OĽaNO, ktorá ako jediná na Slovensku nemá štruktúry, nemá členov, a dokonca nemá ani centrálu, všetko zákonné povinnosti demokratických strán. Bola to práve vláda OĽaNO, ktorá po takmer 30 rokoch demokratického Slovenska začala vypínať slobodné médiá, protiústavne zatvárala svojich občanov do štátnej karantény, pán Heger, veď to vy ste utekali do Ameriky prosíkať kongresmanov, aby zablokovali facebook Ľubošovi Blahovi, vaša vláda vyhodila sudcu za to, že postupoval podľa zákona a nie podľa pokynov čurillovcov, Váš minister vnútra ako úplne prvý nepostavil obvinených policajtov mimo služby, ako káže zákon a desiatky súdnych rozhodnutí, ale naopak ich povýšil. A ešte namiesto ich nezávislého vyšetrovania rozpustil inšpekčný tím Oblúk. To vaša ministerka chránila sudcov, o ktorých ústavný súd jednoznačne hovorí, že porušili desiatkykrát základné ľudské práva a slobody,“ vymenoval E. Kaliňák.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články