16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Rozhlas a televízia Slovenska plánuje 17. a 18. februára realizovať konkurzy v každom zo svojich sídelných miest

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) plánuje 17. a 18. februára realizovať konkurzy v každom sídelnom meste RTVS, teda v Bratislave, Banskej Bystrici i v Košiciach. Riaditeľka sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Anna Sámelová to avizovala na tlačovej besede. Hľadať budú nových redaktorov.

Konkurzy budú otvorené pre kohokoľvek, kto si chce vyskúšať rozhlasovú a televíznu prácu na pozícii redaktora. Sámelová doplnila, že nebudú hľadať len spravodajských redaktorov, ale i publicistických, a tiež redaktorov, ktorí budú prinášať informácie online. Záujem majú aj o analytických redaktorov, analytikov a dátových žurnalistov. Rovnako budú hľadať i nových lokálnych a regionálnych spravodajcov. Podľa Sámelovej nie je potrebné zasielať žiadne predbežné informácie, stačí si priniesť životopis.

Sámelová tiež dodala, že pripravujú i dramaturgické a programové zmeny v spravodajstve. Podotkla, že k tímu RTVS sa pridáva Patrik Herman, ktorý dlhé roky pôsobil v konkurenčnej televízii. Považuje ho za posilu a má v pláne zužitkovať jeho temer tridsaťročné skúsenosti s prácou v oblasti občianskej žurnalistiky i charitatívnej a nadačnej činnosti. Rovnako dúfa, že bude podporou i pri výchove a vzdelávaní redaktorov a moderátorov, keďže Herman je okrem iného i vysokoškolský pedagóg.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články