24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Robert Fico o skoršom ZVYŠOVANÍ dôchodkov

Parlament skoro všetkými hlasmi schválil skoršie zvyšovanie dôchodkov.

Nejde o žiadny zázrak, ale o logické vyústenie jeden a pol ročnej snahy opozície vyvolať v parlamente rokovania o zdražovaní a prijať relevantné opatrenia. Keď bola SME – rodina vo vláde, tak naše návrhy na mimoriadne schôdze zamietala. Takto sa správala aj SaS, či OĽANO. Teraz, keď sa všetci motajú okolo päť percent a s hanbou skončili s vládnutím, budú sa predbiehať v schvaľovaní akýchkoľvek sociálnych opatrení.

Takže chlapci a dievčatá z rozpadnutej vládnej koalície, prestaňte byť trápni v pretekoch o zlatý veniec pre víťaza pri skoršej valorizácii dôchodkov.

SMER nevidí riešenie len v kopírovaní zdražovania zvyšovaním dôchodkov. Podstatné je zastaviť zdražovanie a v tomto duchu sme v spolupráci s prvovýrobcami a obchodníkmi predložili do parlamentu tri dôležité návrhy zákonov, ktoré aj boli schválené v prvom čítaní. Už dva týždne bombardujeme starú Hegerovu aj novú Čaputovej vládu, aby tieto návrhy boli v parlamente prerokované v skrátenom konaní ešte na tejto schôdzi parlamentu. Na to ale potrebujeme návrh vlády. Tak Heger, ako aj Čaputová túto žiadosť ignorujú. Páni zo SME – rodina, Hlasu, OĽANO, či SaS, ktorí sa bijete o zásluhy pri zvyšovaní dôchodkov, pridajte sa radšej dnes k našej opätovnej výzve, aby zajtra vláda na svojom rokovaní prijala potrebné rozhodnutia a aby sme mohli tri dôležité návrhy zákonov proti zdražovaniu potravín schváliť ešte tento týždeň. Ak tak neurobíte, potvrdzujete, že hráte len svoje politické hry a nezáleží Vám na skutočnom výsledku.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x