30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Robert Fico k MIGom: Takéto kroky nemôže robiť ŽIADNA rozumná krajina! Toto nie je NAŠA vojna

Takéto kroky nemôže robiť žiadna rozumná krajina, preto je na mieste otázka, čo viedlo vládu a prezidentku, ktorá zrejme tento protiústavný postup odobrila, že súhlasili s takýmto krokom, ktorý z ľudí na Slovensku robí vojnový terč.

Uvedomujú si predstavitelia vlády, že môže prísť odvetná reakcia? „Ako môže existovať nejaká cena, ktorú sú pripravení naši najvyšší predstavitelia prijať, hoci si uvedomujú, že celé Slovensko dostávajú do obrovského nebezpečenstva. Túto krajinu ťahajú do neuveriteľnej tragédie. Je to hlúpa, nezmyselná zahraničná politika. Jediným výsledkom predháňania sa vlády Slovenskej republiky, ako naplniť predstavy Spojených štátov amerických, ako naplniť predstavy najvyšších predstaviteľov Európskej únie je, že dochádza k obrovskému zbližovaniu Ruskej federácie a Číny,“ povedal. Od pondelka 20. marca má byť totiž štátna návšteva novozvoleného čínskeho prezidenta v Rusku, kde sa má podpisovať obrovské množstvo bilaterálnych dohôd.

Katarína R. Neveďalová: Verím, že prezidentka nechce byť spolu s Hegerom HROBÁRKA vyšehradskej spolupráce

R. Fico prízvukoval, že vláda v demisii a prezidentka vystavujú náš štát obrovskému ohrozeniu. Toto nie je naša vojna, Ukrajina nie je členský štát NATO. Tu predsa sú nejaké príčiny, prečo bola ruskou stranou použitá vojenská sila.

Ďalej, nikto neukázal žiadnu právnu analýzu, na základe ktorej sa vláda rozhodla konať. „Vláda Slovenskej republiky a prezidentka konajú protiústavne a podľa nášho názoru páchajú trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Sme pripravení pripraviť príslušné podklady a obrátiť sa na generálnu prokuratúru,“ uviedol.

Darovanie stíhačiek je OTVORENÝ akt nepriateľstva, povedal Fico. Chce vláda vyhlásiť VOJNOVÝ stav a zrušiť voľby?

Prezidentka podľa všetkého poverila vládu, aby takýto typ dohody podpísala. Tá totiž žiadala parlament, aby vláde vrátil legitimitu, ktorú jej parlament zobral odvolaním vlády. „Pred piatimi dňami to ešte vláda urobiť nemohla a zrazu už to teraz urobiť môže. Nevedia, preto nič neukazujú, preto to robia všelijako online, ani sa vláda podľa všetkého nestretla, že konajú nielen v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky, všetkými právnymi predpismi, ale konajú aj proti záujmom Slovenskej republiky,“ dodal Robert Fico. Potvrdil, že pokiaľ by bol SMER vo vláde, bude robiť suverénnu zahraničnú politiku. Preto ako reakciu na dnešný deň, budúci týždeň predstaví strana SMER – SSD vlastný koncept zahraničnej politiky, ktorú bude presadzovať.

SMER považuje túto dohodu medzi vládou SR a kabinetom ministrov Ukrajiny o darovaní vojenského materiálu za zmluvu vojenskej povahy. „Ak zoberiete zmluvu vojenskej povahy, tá je presne citovaná v Ústave Slovenskej republiky. Na takúto zmluvu potrebujete súhlas parlamentu. Potom by táto zmluva mala ísť ďalej prezidentke na ratifikáciu. Obraciame sa aj touto formou na predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, aby preveril, či v prípade postupu, ktorý vláda prijala, nejde o obchádzanie právomoci Národnej rady Slovenskej republiky. A urobí predseda národnej rady obrovskú chybu, ak mu povedia legislatívci, že toto malo ísť do parlamentu na schválenie a on bude mlčať. Oberá tým národnú radu – ako najvyšší orgán štátu – o výkon právomocí, ktoré sú suverénne a bez ktorých Národná rada Slovenskej republiky ani nemôže existovať,“ uzavrel Robert Fico.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x