15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Rimavská Sobota: Výstava obrazov Šarloty Bottovej v GMM predstaví rómskych spisovateľov

V Gemersko-malohontskom múzeu (GMM) v Rimavskej Sobote v stredu (12. 4.) otvoria výstavu výtvarníčky Šarloty Bottovej venovanú rómskym spisovateľom. Výstava bude pre verejnosť prístupná do 31. augusta. TASR o tom informovala etnologička múzea Ľudmila Pulišová.

Rimavská Sobota: Výstava obrazov Šarloty Bottovej v GMM predstaví rómskych spisovateľov
Šarlota Bottová, zdroj: Šarlota Bottova ART, fb

Mladá výtvarníčka Bottová pochádza z Rimavskej Soboty, v súčasnosti žije a tvorí v Hnúšti. V rámci výtvarného umenia sa venuje najmä kresbe portrétov. Svoje diela vystavovala i v Prahe, na výstave amatérskych rómskych umelcov v Košiciach či v Slovenskom národnom múzeu – Múzeu kultúry Rómov na Slovensku v Martine.

Rimavská Sobota: Výstava obrazov Šarloty Bottovej v GMM predstaví rómskych spisovateľov

„Pri svojej tvorbe využíva techniku kreslenia grafitovými ceruzkami, pastelom, akrylovými farbami. Venuje sa kresleniu známych osobností spoločenského, kultúrneho i politického života z domáceho či zahraničného prostredia, no i bežných ľudí zo svojho okolia. Jej cieľom je na portréte zachytiť emócie a zároveň čo najvernejšie zobraziť podobu osobnosti,“ priblížila Pulišová.

Veľká noc u nitrianskych Rómov? Rodina pohromade, voda a kopec dobrého jedla

Aktuálna Bottovej autorská výstava v GMM s názvom Rómski spisovatelia – ako ich vidím ja, prostredníctvom veľkorozmerných portrétov odprezentuje verejnosti desiatich známych rómskych spisovateľov a spisovateľky. Obrazy vznikli vďaka štipendiu Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Múzeum výstavu verejnosti sprístupní v stredu o 15.00 h.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x