-2.4 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Richard Sulík: Je čas vrátiť sa ku COVID automatu a otvoriť prevádzky

Počet pacientov s ochorením COVID-19 v slovenských nemocniciach klesol po dlhej dobe pod 3000, a preto sa treba vrátiť ku COVID automatu a otvoriť prevádzky. Vyhlásil to minister hospodárstva a líder koaličnej SaS Richard Sulík s tým, že vláda COVID automat „vypla“ pri náraste hospitalizovaných nad 3200.
      „Nečakajme, kým sa zruinuje úplne celá ekonomika, ľudia si vedia dávať pozor,“ podotkol Sulík.

Ministerstvo zdravotníctva v sobotu informovalo, že počet pacientov v nemocniciach klesol po dlhej dobe pod 3000. „V nemocniciach je presne 2999 hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19. Na jednotke intenzívnej starostlivosti a oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny je 545 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 284 osôb,“ uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

COVID automat ako systém pre monitorovanie vývoja epidémie a prijímanie protiepidemických opatrení v závislosti od intenzity šírenia nového koronavírusu bol koncom novembra pozastavený, keďže v SR začal platiť na 90 dní núdzový stav a aj zákaz vychádzania. Premiér Eduard Heger (OĽANO) v tom čase rozhodnutie vlády zdôvodnil tým, že nemocnice sú pre množstvo hospitalizovaných s ochorením COVID-19 pred kolapsom a pľúcne ventilácie v nich sú obsadené na 100 percent.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články