3.9 C
Nitra
piatok, 28 januára, 2022

Ministerstvo pokračuje v programoch doučovania aj od januára 2022

Dobehnúť zameškané i zlepšiť vedomosti a zručnosti žiakov mimo vyučovania. Aj to je cieľom pokračovania programu doučovania pre základné školy „Spolu múdrejší 3“ a pre stredné školy „Spolu úspešnejší 2“ na mesiace január až jún 2022. Ministerstvo školstva v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR vyhlásilo výzvu, na ktorú je vyčlenených 6.475.600 eur. TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu školstva.

Podpora je určená pre základné a stredné školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.
      „Chceme podporiť žiakov, ktorí potrebujú pomoc s učivom. Zároveň podporujeme tak aj učiteľov, ktorí sa chcú žiakom po vyučovaní venovať a napomôcť im upevniť si vedomosti či preopakovať učivo,“ priblížil minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Doučovanie bude prebiehať od 17. januára 2022 a ukončené bude 17. júna 2022. Rezort školstva odporúča, aby sa realizovalo počas celého obdobia. Pokiaľ ho škola z prevádzkových alebo personálnych dôvodov nedokáže zabezpečiť počas celého obdobia, môže doučovať kratšie. Podmienkou však je, aby doučovanie trvalo najmenej štyri mesiace.
      Prihlasovanie na program doučovania pre základné a pre stredné školy je možné do 10. januára 2022. Žiadosti sa posielajú len cez elektronický formulár. V rámci výzvy „Spolu múdrejší 3“ je možné v marginalizovaných rómskych komunitách realizovať aj individuálne vzdelávanie.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články