14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Richard RAŠI: Zverejňujte, či nakazení, hospitalizovaní a ľudia na umelej pľúcnej ventilácii sú plne zaočkovaní a akou vakcínou

Vláda ide vyhodiť 50 miliónov eur na očkovaciu lotériu a sprostredkovateľský bonus, ďalšie štyri milióny eur bude stáť očkovacia kampaň, ale zatiaľ neurobila jednoduchú vec, ktorá, ak bude očkovanie výrazne účinné, môže desaťtisíce ľudí presvedčiť, tvrdí to poslanec NR SR a podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia Richard Raši. “Stačí jednoduchá vec – spolu so slovenskými koronaštatistikami zverejňovať, či nakazení, hospitalizovaní a ľudia na umelej pľúcnej ventilácii sú plne zaočkovaní a akou vakcínou,” vyhlásil dnes R. Raši a dodal, že preto žiada ministra zdravotníctva, aby zabezpečil intenzívne zverejňovanie týchto dát.

Vláda, ktorá sa oháňa transparentnosťou, nedokáže ľuďom transparentne ukázať výhody očkovania, upozorňuje Raši aj na to, že v druhom kroku by mala konečne umožniť slobodný výber vakcíny, po ktorom voláme už niekoľko mesiacov. “Som presvedčený, že ak by ľudia každý deň videli v našich štatistikách , že plne očkovaní sú podstatne viac chránení ako ľudia bez vakcíny, a videli by, ktorá vakcína je najúčinnejšia, s očkovaním by prestali váhať. A desiatky miliónov eur by sme mohli uvoľniť na preplatenie inovatívnych liekov onkologickým pacientom, ktorým môžu zachrániť život, alebo na diagnostiku a liečbu tých pacientov, ktorí kvôli koronakrize museli na svoje vyšetrenia či liečbu mesiace čakať,” uzavrel člen zdravotníckeho výboru NR SR.

zdroj: Tlačová správa Hlas-SD/foto fb RR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články