27.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Šalianske kúpalisko by sa mohlo po desaťročiach dočkať rekonštrukcie

Šalianske letné kúpalisko by sa mohlo po desaťročiach dočkať obnovy. Súkromný investor plánuje revitalizovať jeho areál.
      Radnica už v priebehu týždňa začala čistiť priestory kúpaliska, aby mohol potenciálny investor spoznať dispozičné možnosti areálu. „V rámci prvej fázy plánuje sfunkčniť, respektíve vybudovať jeden veľký, detský a malý bazén podobne, ako to bolo kedysi. Pred niekoľkými mesiacmi predstavila spoločnosť aj vizualizáciu, ako by mohol areál bývalého kúpaliska vyzerať po roku 2023. Plánuje doň investovať približne dva milióny eur,“ informoval magistrát.
      Obyvatelia Šale sa na miestnom kúpalisku kúpali naposledy v roku 1996. Jeho súčasťou bol okrem bazénov aj skokanský mostík, slnečné hodiny a športoviská. „Investor s reálnym záujmom vdýchnuť areálu nový život sa prihlásil po štvrťstoročí. Veríme, že po množstve administratívnych úkonov budeme môcť koncom budúceho roka priniesť informácie o prvých stavebných prácach na novom šalianskom kúpalisku,“ informoval mestský úrad.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články