19.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Richard Raši: Nový zákon o športe pripraví HLAS spolu so športovcami

Heger s Matovičom sľubovali pred voľbami transparentné vládnutie, výsledok je však úplne opačný. Dôkazom je aj neschválenie nového zákona o športe, ktorý rezort školstva pripravil za zatvorenými dverami ministerstva bez športovcov. „Keď zákon o športe pripravoval Peter Pellegrini, so športovcami o ňom diskutoval dva roky a výsledkom bol súhlas drvivej väčšiny športovej obce. A potom sa ho OĽANO rozhodlo zmeniť a hlas športovcov odsunulo bokom,“ upozornil Richard Raši.

K zákonu dostalo ministerstvo 652 pripomienok, akceptovalo len minimum. „Napríklad zo 65 pripomienok Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) akceptovalo len jednu,“ pripomenul Raši a zdôraznil, že nový Zákon o športe by mal športovcom a športovým zväzom uľahčiť život, odbúrať byrokraciu a nie klásť im polená pod nohy.

„Ako športovec som rád, že parlament neschválil návrh tohto zákona, pretože s ním nesúhlasila celá športová obec, vrátane SOŠV, športových zväzov a športovcov,“ povedal člen predsedníctva strany HLAS Dušan Tittel. Dodal, že vedenie strany HLAS vrátane predsedu Petra Pellegriniho sa prihlásilo k Deklarácií slovenského športu a športovcom sme dali verejný prísľub, že ak voľbách dostaneme dôveru ľudí, sadneme si so športovcami za jeden stôl a pripravíme moderný zákon o športe, za ktorý sa postaví celé športové hnutie, dodal Tittel.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x