12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Prekvapenie: Na kandidátke strany SMER bude aj tento Nitrančan

Dnes sa v centrále strany SMER – slovenská sociálna demokracia uskutočnila spoločná tlačová beseda so stranou Socialisti.sk. Témou bolo obsadenie 150. miesta kandidátnej listiny SMERu. Predseda strany Robert Fico uviedol, že dnešným stretnutím vedenia spomínaných strán zavŕšili etapu, ktorá môže viesť v parlamentných voľbách k tomu, že bude vytvorená príležitosť pre každého ľavicového voliča, aby sa zúčastnil volieb. Podľa jeho slov SMER už v minulosti sledoval činnosť ľavicových a stredoľavých strán a hľadal prieniky, ktoré by umožnili spoluprácu.

Prekvapenie: Na kandidátke strany SMER bude aj tento Nitrančan
Artur Bekmatov, predseda strany Socialisti.sk

Predseda Socialistov.sk Artur Bekmatov prijal v minulosti pozvanie na verejné zhromaždenia, kde aj vystúpil a prezentoval myšlienky a keďže obidve strany sú toho názoru, že teraz nemá zmysel vytvárať predvolebné koalície, hľadali cestu, ako dať dohromady potenciál týchto dvoch strán. Preto 150. miesto na kandidátke SMERu, po predchádzajúcich rozhovoroch so stranou Socialisti.sk obsadí práve A. Bekmatov.

„Absolvovali sme aj rozhovory typu, ako by mala vyzerať kampaň pána predsedu v rámci kampane strany SMER – slovenská sociálna demokracia. Ja veľmi oceňujem, že Socialisti.sk sú v niektorých oblastiach zemitejší, ako je SMER. Majú záujem priamo navštevovať podniky na Slovensku, hovoriť priamo so zamestnancami, chrániť práva týchto zamestnancov, tu si myslím, že sú veľmi originálni a ja len môžem podporiť a privítať takúto aktivitu, pokiaľ by bola aj súčasťou kampane, ktorú si nastaví pán predseda Socialistov,“ povedal R. Fico. Prienik programu ukázal, že okolo 95% programových cieľov týchto strán je rovnaká a nie sú tam trecie plochy, ktoré by stranám mohli spôsobiť ťažkosti.

A. Bekmatov ocenil konštruktívny prístup R. Fica v rámci spoločných rokovaní, z ktorého jasne vyplýva, že nielen hnutiu Socialisti.sk, ale aj strane SMER ide o to, aby ani jeden hlas ľavicového voliča neprepadol. Hnutie Socialisti.sk si v kampani zachová širokú politickú autonómiu, ide stále hlásať a presadzovať tie témy, ktoré presadzovalo doteraz.

„Naše tematické priority budú tri. Prvá priorita sa týka postavenia zamestnancov, dôstojného hodnotenia práce, postavenie odborárov na pracoviskách, podmienky, za akých fungujú, ale nebudeme sa báť otvárať témy, ktorých čas príde v budúcnosti, ako napríklad skracovanie pracovnej doby na štvordňový pracovný týždeň. Druhou témou je riešenie problematiky zabudnutých regiónov. Chceme otvoriť diskusiu o návrate života do odľahlých regiónov, na ktoré politici zabudli. A treťou témou je medzinárodná politika, kde chceme veľmi intenzívne upozorňovať na potrebu mierového urovnania konfliktu na Ukrajine, ale v kontexte domácich podmienok chceme hovoriť aj o výdavkoch na zbrojenie,“ priblížil A. Bekmatov. Myslí si, že v súčasnej dobe, kedy väčšina Slovákov čelí ťažkej sociálnoekonomickej situácii je nesolidárne, ak je hlavnou prioritou vlád vynakladanie výdavkov na zbrojenie. Vyjadril tiež potešenie, že hlas ľavicového voliča v nasledujúcich voľbách neprepadne.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x