10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Rezort obrany získal z eurofondov 1,94 milióna eur pre vojenské zdravotníctvo

Ministerstvo obrany (MO) SR získalo v rámci eurofondovej výzvy nenávratný finančný príspevok vo výške 1.944.690 eur na nákup prístrojov a laboratórneho vybavenia pre Veliteľstvo vojenského zdravotníctva Ozbrojených síl (OS) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kakaščíková.

„Prístrojové vybavenie bude využiteľné v čase vyhlásenia mimoriadnych situácií spôsobených vírusovými ochoreniami, v období vyhlásenia prípadných pandémií, ale aj pri každodennej činnosti veliteľstva,“ uviedol Roman Jantoš, veliteľ Veliteľstva vojenského zdravotníctva OS SR – hlavný lekár OS SR.

Tento týždeň boli dodané prvé prístroje v hodnote takmer jedného milióna eur. „Ide napríklad o laboratórne prístroje, ako monitory vitálnych funkcií so stanicami centrálneho monitoringu, prenosný RTG prístroj s príslušenstvom, dávkovače liekov a infúzií, fibrobronchoskop – mobilný flexibilný videobronchoskop s možnosťou odsávania z dýchacích ciest, videolaryngoskopy,“ načrtla hovorkyňa. Dodané boli tiež lôžka na intenzívnu starostlivosť a figurína na nácvik neodkladnej starostlivosti s príslušenstvom – pokročilý pacientsky bezdrôtový simulátor neodkladnej starostlivosti, simulátor so spontánnym dýchaním a širokou škálou traumatických poranení.

Ako priblížil generálny tajomník Služobného úradu MO SR Peter Kozák, MO SR pracuje a pripravuje v spolupráci s Veliteľstvom vojenského zdravotníctva OS SR ďalšie projekty, napríklad v oblasti energetickej efektívnosti.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x