19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

REPUBLIKA žiada, aby vedenie RTVS začalo dávať skutočne vyvážený priestor všetkým politickým stranám

Mimoparlamentné hnutie Republika apeluje na objektívne obsadzovanie diskusných relácií v RTVS. Na stredajšom brífingu o tom informoval jeho predseda Milan Uhrík s tým, že bude pravdepodobne treba pristúpiť aj k výmene vedenia RTVS. RTVS v reakcii pre TASR deklarovala, že o zložení hostí rozhodujú programoví pracovníci v súlade s platnou legislatívou a Štatútom programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS.

Líder hnutia žiada zmenu prístupu vedenia RTVS. „Aby začalo dávať skutočne vyvážený priestor všetkým politickým stranám,“ doplnil Uhrík, ktorý si myslí, že v tomto prípade manažment RTVS porušuje právo na informácie. „Bude treba pravdepodobne pristúpiť k výmene vedenia RTVS,“ naznačil.

Oznámil tiež, že hnutie pripravuje návrh mediálneho zákona, ktorý má zabezpečiť objektívnosť, transparentnosť, pluralitu a vyváženosť spravodajských a diskusných relácií vo verejnoprávnych médiách.

RTVS sa ohradila voči zneužívaniu verejnoprávnych médií v predvolebnom politickom súboji. Podľa slov manažérky marketingovej komunikácie RTVS Zuzany Vicelovej konkrétnych hostí pozýva dramaturgia na základe aktuálnych tém, ktoré za ostatné dni rezonujú v spoločnosti. „Aby bol konečný výsledok vyvážený a bola zabezpečená pluralita názorov, ako aj odbornosť diskutujúcich v danej téme,“ doplnila.

(tasr, fb)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x