16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Podujatie Svet žien rozhovormi priblíži výzvy, ktorým ženy denne čelia

V meste Dobšiná v okrese Rožňava sa v sobotu (10. 6.) bude hovoriť o výzvach, ktorým ženy denne čelia. O svojich úspechoch, zlyhaniach či radostiach verejnosti povedia štyri inšpiratívne ženy, súčasťou podujatia bude i hudobný program. Podujatie Svet žien organizuje nezisková organizácia Karpatská nadácia v rámci programu UPre ženy, ktorý je zameraný na vzdelávanie žien z marginalizovaných rómskych komunít. TASR o tom za neziskovú organizáciu informovala Dominika Franeková.

„Vnímame, že spoločnosť sa rozdeľuje takmer vo všetkých témach, aj tých ženských. Niektorá žena sa venuje kariére a nestará sa o rodinu, druhá sa zasa až prehnane stará o svoje deti, iná sa rozhodne deti nemať. Na tomto podujatí chceme ženám ukázať, že hoci pochádzame z rôznych svetov a riešime aj odlišné problémy, máme toho veľa spoločného a podstata ženskosti je rovnaká,“ priblížila Gabriela Krestián Kuchárová z Karpatskej nadácie.

Posolstvo o ženskej jedinečnosti chcú organizátori verejnosti priblížiť prostredníctvom rozhovorov s inšpiratívnymi ženami. V Dobšinej tak budú diskutovať speváčka Katka Koščová, manažérka Lucia Černáková, Monika Gonová a moderátorka Krestián Kuchárová. Súčasťou podujatia bude i hudobný program, diagnostika zdravia, výstava fotografií či detský kútik.

Podujatie Svet žien organizuje Karpatská nadácia v spolupráci s mestom Dobšiná a organizáciou Detstvo deťom, uskutoční sa v sobotu od 17.00 h v Kultúrnom dome v Dobšinej. Vstup je bezplatný, kapacita priestoru je však obmedzená.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x